Menu
 

Pašvaldība lēmusi par zemes iegādi olimpiskā ciemata būvniecībai Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Pašvaldība lēmusi par zemes iegādi olimpiskā ciemata būvniecībai Siguldā Foto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldas novada pašvaldības dome lēmusi par zemes iegādi 5,5 hektāru platībā starp Televīzijas un Dzērveņu ielām, paredzot tajā olimpiskā ciemata būvniecību renes sporta veidu – bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta, atlētu uzņemšanai. Tas darīts, lai izpildītu kritērijus, kas izvirzīti, lai kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu kandidētu uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.

Siguldas pašvaldība iepriekš jau vēstīja, ka zemes gabals, kas atbilst visām nepieciešamajām prasībām, tostarp pieejamībai, pieder Siguldas Evaņģēliski luteriskajai draudzei, kas piekritusi nekustamā īpašuma vērtētāju noteiktajai pirkuma cenai 4,19 eiro apmērā par 1 m2. Zemes gabala vērtēšanu veica trīs neatkarīgi sertificēti vērtētāji, kuru iesniegtos vērtējumus tirgus patiesās vērtības noteikšanā noteica Latvijas Īpašumu Vērtētāju asociācija.

Kopējā pirkuma summa ir 230 000 eiro, kas var tikt precizēta, veicot zemes gabala uzmērījumu dabā. Siguldas novada pašvaldība 2019.gada budžetā ieplānojusi līdzekļus 30% apmērā no kopējās zemesgabala pirkuma maksas, bet 70% no kopējās zemesgabala pirkuma maksas tiks segti no pašvaldības 2020.gada budžeta līdzekļiem.

Nodrošinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas prasības atlētu izmitināšanai, Siguldas olimpiskajā ciematā plānots izmitināt līdz 600 personām, prioritāri nodrošinot sportistu un treneru nakšņošanu. Pārējām spēļu norisē iesaistītajām grupām un apmeklētājiem tiks izmantota esošā naktsmītņu infrastruktūra Siguldā un Rīgā.

“Ņemot vērā Siguldas straujo attīstību gan ar pierādījumiem iedzīvotāju skaita pieaugumā kopumā, gan deklarēto iedzīvotāju palielinājumā, ko apstiprina 2018.gada 2.pusgadā deklarēto iedzīvotāju skaits, kas pieaudzis par vairāk nekā 500 personām, Sigulda ir viena no tām pašvaldībām, kuras aktuālākais izaicinājums ir mājokļu pieejamības, infrastruktūras izbūves un kvalitatīvas izglītības nodrošināšana,” novada pašvaldības mājaslapā citēts Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

”Jau līdz šim Siguldā ir stabils izsniegto būvatļauju skaits dzīvojamo māju būvniecībai, tomēr pieprasījums uz īres dzīvokļiem joprojām ir lielāks, nekā to spēj nodrošināt tirgus. Pašvaldība šobrīd inicē jaunas, līdz šim neapdzīvotas teritorijas attīstību, kuras īstenošanai tiks piesaistītas privātās investīcijas.”

Kā zināms, Siguldas novada pašvaldības dome 2018.gada 17.maijā lēma par Siguldas un Stokholmas stratēģisko sadarbību, un 12.jūnijā to atbalstīja Ministru kabinets. Tāpat 12.jūnijā tika noslēgts nodomu protokols starp Latvijas Olimpisko komiteju, Zviedrijas Olimpisko komiteju un Siguldas novada pašvaldību par sadarbību, lai kandidēšanas pieteikumā uz 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm iekļautu olimpisko spēļu disciplīnas skeletonā, bobslejā un kamaniņu sportā rīkošanu Siguldā.

Starptautiskās Olimpiskās komiteja lēmumu par 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pieņems 2019.gada jūnijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.