Menu
 

Vāc parakstus par apbūves aizliegumu Ķekavas novada Baložu mežā

  • Autors:  LETA
Foto - ekrānšāviņš no manabalss.lv Foto - ekrānšāviņš no manabalss.lv

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par apbūves aizliegumu Ķekavas novada Baložu mežā. Kā iniciatīvas autors norādīts Fēlikss Vaivods. Iniciatīvas pieteikumā skaidrots, ka Ķekavas novada teritorijas plānojumā daudzas esošā meža vai dabas teritorijas ir iecerēts atļaut apbūvēt.

Vaivods ir pārliecināts, ka intensīvas dzīvojamās vai publiskās apbūves plānošana esošo mežu vietā ir nepieņemama, tuvredzīga un neatbilst ilgtspējīgas teritoriālās plānošanas principiem. Ilgtermiņā dabas vērtību saglabāšana ir ekonomiski izdevīga gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai, jo palielina gan nekustamo īpašumu vērtību, gan vēlmi dzīvot šādā vidē.

Patlaban Baložos un to tiešā tuvumā Ķekavas novadā ir pieejami iegādei dzīvokļi, mājas un zemesgabali, tāpēc apbūves paplašināšana esošajās meža un dabas teritorijās nav pamatota, pausts iniciatīvā.

Priekšlikuma iesniedzējs norādījis, ka intensīvas dzīvojamās apbūves paplašināšanas dēļ patlaban pilsētas publiskā infrastruktūra nevar pietiekami nodrošināt iedzīvotāju "ikdienas" vajadzības - izglītību (īpaši pirmsskolas), ērtu satiksmi, atpūtas un sporta iespējas, veselības aprūpi u.c. Vaivods uzskata, ka, palielinoties dzīvojamajai apbūvei, vēl vairāk pasliktināsies dzīves vides kvalitāte, jo pilsētas infrastruktūra nevarēs nodrošināt iedzīvotājiem aktuālus publiskus pakalpojumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.