Menu
 

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, SAB sola ļoti rūpīgi vērtēt jaunievēlētos deputātus pielaides piešķiršanai valsts noslēpumam

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - SAB Ilustrācija - SAB

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sola ļoti rūpīgi vērtēt jaunievēlētos deputātus pielaides piešķiršanai valsts noslēpumam, atsaucoties uz drošības struktūrā, vēsta "retv.lv".

Valsts drošības dienests (VDD) un Satversmes aizsardzības birojs (SAB) kandidātus vēl vētīs, taču SAB "ReTV" ziņām norādījis, ka šogad deputātus īpaši vērtēs, ņemot vērā šā brīža ģeopolitisko situāciju. Teorētiski tas nozīmējot, ka daļa Saeimā ievēlēto parlamentāriešu nevarē;sot piedalīties vairākās Saeimas atbildīgās komisijās.

Saeimas komisijas, kurās nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, ir Nacionālās drošības komisija, Ārlietu komisija, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

Lai iegūtu pielaidi, to vērtē VDD un gala lēmumu pieņem SAB. "Šajos apstākļos, kādi patlaban ir pasaulē un mūsu reģionā, skaidrs, ka tas atstāj savu iespaidu, tāpēc ļoti, ļoti rūpīgi tiks skatīts katrs pieteikums, katra prasība un katra persona," saka SAB pārstāve Ieva Dzelme-Romanovska.

Savukārt kādreizējais ministru prezidents un Nacionālās drošības komisijas vadītājs Māris Kučinskis (AS) "ReTV" pieļāva, ka pielaides varētu nesaņemt teju vai visi ievēlētie no partijas "Stabilitātei!", ņemot vērā vismaz atsevišķu topošo šīs partijas deputātu publiskus izteikumus.

Kučinskis atklāja, ka vajadzības gadījumā pārbaudes veic arī Valsts ieņēmumu dienests un Militārās izlūkošanas dienests. 

Kučinskis norādīja arī uz Aināru Šleseru, kurš pārstāv partiju "Latvija pirmajā vietā" "Mēģināšu būt ļoti, ļoti korekts, tāpēc teikšu, ka viņu skatīs ar īpašu rūpību," "ReTv" teica Kučinskis.

Jau ziņots, ka aizvadītajās parlamenta vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10, bet "Latvija pirmajā vietā" - deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem "Attīstībai/Par!" un "Konservatīvajiem", kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei "Saskaņai", kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.