Menu
 

Covid-19 skartās Baldones vidusskolas jaunākās klases klātienes mācības varētu atsākt nākamnedēļ

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Ja vien valdība otrdien nepieņems lēmumu par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām, Baldones vidusskolas 1.–6.klases pēc pedagogu izveseļošanās no Covid-19 vai karantīnas beigām nākamnedēļ varētu atsākt klātienes mācības, aģentūru LETA informēja izglītības iestādes vadītāja Indra Šmite.

Viņa klāstīja, ka divas dienas skola nesaņēma informāciju par jauniem Covid-19 gadījumiem, taču šodien atkal paziņots par vienu saslimušo. Līdz ar to pašlaik zināms par pieciem pedagogiem un deviņiem skolēniem, kam atklāts Covid-19.

Pēc Šmites teiktā, tikai trīs no saslimšanas gadījumiem bijuši tādi, kas "neparāva līdzi" citus, nosakot skolas biedrus vai pedagogus par kontaktpersonām. Tāpēc, ņemot vērā, ka daudzi pedagogi ir Covid-19 slimnieku kontaktpersonas, mācības klātienē nav bijis iespējams nodrošināt. Vairākiem pedagogiem un skolēniem šonedēļ beidzas karantīnai noteiktais laiks, un nedēļas beigās skola varētu lemt par mācību atsākšanu klātienē.

Vienlaikus Šmite uzskata, ka valdībai būtu jālemj par jaunāko klašu mācībām attālināti, jo daudzi pedagogi, arī Baldones vidusskolā, ir riska grupā. Iestādē bijuši gadījumi, kad pedagogi nav vēlējušies pasniegt mācību priekšmetu klātienē, baidoties no inficēšanās. Direktore stāstīja, ka, saņemot oficiālu informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par saslimušajiem, arī skola pati cenšas sazināties ar kontaktpersonām.

Baldones novada dome arī informē, ka vecāku saņemtie pieteikumi par bezmaksas pārtikas pakas saņemšanu skolēniem ir apkopoti un nodoti ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam SIA "Jaunais averss". Ēdinātājs tās sāk komplektēt, lai jau šīs nedēļas beigās tās būtu iespējams saņemt.

SPKC dati liecina, ka kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits Baldones novadā ir sasniedzis 23 cilvēkus. Kā ziņots, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Baldones vidusskolā visām klasēm divas nedēļas, līdz 20.novembrim, mācības notiks attālināti, 9.oktobrī lēma Baldones novada dome.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.