Menu
 

Viņķele komandantstundu pamato ar pārpildītajām slimnīcām un lielo pacientu skaitu, kas cīnās par savām dzīvībām

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Valdība ir izšķīrusies par komandantstundas ieviešanu, jo slimnīcas ir pārpildītas ar Covid-19 pacientiem - vairāk nekā 1000 cilvēku slimnīcās cīnās par savu veselību, pussimts cīnās par dzīvību, bet medicīnas aprūpes darbinieki strādā uz spēku īzsīkuma robežas, preses konferencē žurnālistiem uzsvēra veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Politiķe atzīmēja, ka Latvija jau nedēļām atrodas Covid-19 "nesamazināšanās līknē". Lai kopīgiem spēkiem novērstu kārdinājumu Jauno gadu sagaidīt draugu un radu pulkā, ieviesti salīdzinoši radikāli ierobežojumi.

Vienlaikus ministre uzsvēra, ka cerību stars, kas ir vakcīna pret Covid-19, kļuvusi par realitāti, un Latvijā vakcinācija ir sākusies. Viņķele norādīja, ka pagaidām ir jāiztur un jāsamazina cilvēku inficēšanās, kamēr vakcinēšanās apjomi būs tādi, kad varēs runāt par imunitātes rašanos "frontes pirmajās līnijās strādājošajiem" un tiem, kas atrodas riska grupās.

Viņas vērtējumā, vakcinēšanās gaita Latvijā ir uzsākta veiksmīgi un pirmdien vakcinēti 573 medicīnas darbinieki. Viņķeles rīcībā esošie dati no Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas liecina, ka vakcinēto mediķu skaits sasniedzis 300 dienā. Plānots, ka nākamā vakcīnu piegāde provizoriski notiks 4.janvārī vai 5.janvārī, kad ar nepieciešamajām vakcīnām apgādās tās slimnīcas, kurās strādājošais ārstniecības un aprūpes personāls ikdienā nav intensīvā saskarsmē ar Covid-19 pozitīviem pacientiem.

Ministre vērsa uzmanību, ka slimnīcās uzņemot Covid-19 pozitīvu pacienu skaits pieaug, tāpēc mediķu, līdz pat pirmā līmeņa slimnīcām, veselības sargāšana ir svarīgs uzdevums.

Viņķele aicināja izmantot brīvdienas, lai iepazītos ar informāciju par vakcīnām, kam drošs informācijas avots ir Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļvietnē speciāli izveidotais šķirklis par vakcīnām.

Valsts policija (VP) komandantstundas ievērošanas kontrolei pievērsīsies ļoti rūpīgi un policijai palīdzību sniegs arī vairāki simti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvju. Runājot par jaunajiem pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumiem, veselības ministre pauda pārliecību, ka VP ir pietiekami cilvēcīga, iejūtīga un saprotoša un gadījumos, kad patiešām ir akūta vajadzība pamest dzīvesvietu, piemēram, lai iegādātos zāles aptiekā vai dotos darba gaitās, sarunā to varētu noskaidrot un respektēt.

"Mums būtu jāsaprot, ka galvenais mērķis ir būtiski un radikāli samazināt gada nogalē - svētkos, kurus tradicionāli svin jautri, skaļi un plaši, pulcēšanos ārpus savas mājsaimniecības. Mērķis ir viens, lai pēc plkst.22 mēs esam kopā ar savu mājsaimniecību. Tāpat šeit noderētu arī skaidrība par to, ka ģimene ir ne tikai tie, kas atrodas laulātās attiecībās," skaidroja ministre.

LETA jau rakstīja, ka valdība otrdien konceptuāli ir vienojusies, ka Jaungada svētku un pareizticīgo Ziemassvētku laikā varētu ierobežot iedzīvotāju pārvietošanās iespējas un noteikt komandantstundu. Gala lēmums tiks pieņemts trešdien.

Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7.februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par komandantstundu, ko valdība sauc par "brīvdienu mājsēdi".

Visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā no 30.decembra līdz 4.janvārim, kā arī 8. un 9.janvārī no plkst.22 līdz 5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.