Menu
 

Privātīpašuma teritorijā Lēdurgas pagastā notikusi naftas produktu noplūde, konstatēts piesārņojums 400 kvadrātmetru platībā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts vides dienests Foto - Valsts vides dienests

Ceturtdien, 17. februārī, nekustamajā īpašumā Lēdurgas pagastā, Siguldas novadā notikusi naftas produktiem līdzīgas vielas noplūde no teritorijā esošām viena kubikmetra tilpuma plastmasas tvertnēm. Pēc blakus teritorijas iedzīvotāju ziņojumiem, Valsts vides dienests (VVD) veica objekta apsekošanu, piesārņojums konstatēts aptuveni 400 kvadrātmetru lielā platībā.

Kā informēja VVD, pastāvot riskam, ka naftas produkti varētu nonākt blakus esošajos nekustamajos īpašumos un tālāk Aijažu ezerā, sākotnēji uzstumts valnis, lai noplūdes ierobežotu, un kā absorbents izmantotas skaidas. Papildus jau veiktajiem pasākumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piesārņojuma skartajā teritorijā pielietojis absorbentu.

Īpašumā atrodas aptuveni 50 m3 tilpuma metāla tvertne, pie kuras uz zemes ir novērojami lokāli naftas produktu izlijumi. Pēc sākotnējas informācijas, teritorijā atradusies PSRS laika kalte un 50 m3 tilpuma metāla tvertne īpašumā atrodas jau izsenis. Uz šo brīdi tiek skaidroti lietas apstākļi par naftas produktu izcelsmi, taču ir liela iespējamība, ka naftas produkti īpašumā uzglabāti pretlikumīgi.

Īpašniekam uzdots nekavējoties organizēt izlijušo naftas produktu savākšanu un teritorijas sakārtošanu atbilstošā stāvoklī, kā arī likvidēt naftas produktu noplūdes avotu.

Pēc VVD informācijas, piektdien pēcpusdienā ir lokalizēta un ierobežota naftas produktu noplūde, lai tie nenoplūstu tālāk un nepaplašinātos piesārņojuma areāls. Par konstatēto tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.