Salaspils basketbolisti svin pirmo uzvaru LBL turnīrā, Carnikavai otrais panākums

Foto - sports.carnikava.lv Foto - sports.carnikava.lv

Latvijas Basketbola līgas trešajā divīzijā pirmo panākumu izcīnījuši turnīra debitanti Salaspils sporta skolas basketbolisti, kuri otrdien savās mājās sīvā cīņā pārspēja krietni pieredzējušāko Iecavas basketbola klubu “Dartija”. Otro uzvaru, arī sekmīgāk aizvadot spēles pēdējo ceturtdaļu, šosezon svinēja basketbola klubs “Carnikava”.

Salaspilieši pirmās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību un saglabāja to līdz 12.minūtei, kad ar 12:3 izrāvienu atbildēja viesi (35:36). Pirmais puslaiks tomēr noslēdzās ar minimālu mājinieku pārsvaru – 43:42.

Trešās ceturtdaļas vidū Salaspils basketbolistiem gadījās vēl viena dažu minūšu “bedre”, kuras laikā "Dartija" pirmo reizi panāca desmit punktu starpību (55:65). Taču nākamo piecu minūšu laikā laukuma saimniekiem izdevās deficītu likvidēt, ceturtās ceturtdaļas vidū atgūt vadību (69:68) un ar mainīgām sekmēm soda metienos izskaņā nosargāt dažu punktu pārsvaru – 80:77.

Salaspils sporta skolas komandas rindās daudzpusīgu sniegumu nodemonstrēja Reno Silavs – viņa kontā 22 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles. Mārtiņš Zuments guva 18 un Kristaps Plotnieks 17 punktus. Jāatgādina, ka LBL3 sezonu salaspilieši sāka ar smagu sagrāvi (56:102 pret BK “Talsi”).

Iepretī Salaspils komandai basketbola klubs “Carnikava” jaunās sezonas pirmajā spēlē bija svinējis uzvaru ar 44 punktu pārsvaru. Otrdienas mājas mačā pret BK “Madona” viņiem klājās daudz grūtāk.

Pirmās ceturtdaļas beigās madoniešu pārsvars sasniedza deviņus, otrās ceturtdaļas vidū – 12 punktus (18:30), neilgi pēc otrā puslaika sākuma – 11 punktus (34:45). Tikai trešās ceturtdaļas vidū carnikaviešiem izdevās izlīdzināt rezultātu (51:51), bet pēdējās piecās minūtēs, arī izmantojot vairākas madoniešu kļūdas, salauzt pretinieku pretestību – 81:68.

Laukuma saimnieku rindās labākie bija Jānis Ābols (28 punkti, 7 atl.bumbas, 5 piespēles), Rolands Dovgjallo (23 p.) un Mārtiņš Terehovičs (18 p.).

Trešdien sezonas otro spēli LBL otrajā divīzijā viesos pret biznesa augstskolas “Turība” komandu aizvadīs basketbola klubs “Ķekava”. Savukārt šosestdien Mārupē un Zaķumuižā ar sešu vienību piedalīšanos norisināsies Pierīgas novadu sporta spēļu basketbola turnīra priekšsacīkstes.