BK "Ķekava" dramatiskā cīņā piedzīvo zaudējumu pagarinājumā

Foto - BK "Turība" Foto - BK "Turība"

Aizraujošā Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēlē trešdien zaudējumu piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”, kas viesos pagarinājumā piekāpās biznesa augstskolas “Turība” studentiem.

Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu vadībā bija ķekavieši, kuriem vienubrīd izdevās panākt arī deviņu punktu pārsvaru (23:14). Toties otrajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma laukuma saimnieki, kuri ne tikai likvidēja atpalicību, bet īsi pirms lielā pārtraukuma paši panāca “plus astoņi” (37:45).

Otrajā puslaikā mazliet labāki atkal bija Ķekavas basketbolisti – vispirms viņi sadeldēja starpību līdz minimumam, ceturtās ceturtdaļas vidū sekmīgi pabeidza pakaļdzīšanos, bet divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām atguva vadību (79:76). Pēdējā minūtē iespēja realizēt uzvaru nesošo metienu bija gan vieniem, gan otriem, taču 40 minūtes beidzās ar neizšķirtu 83:83.

Pagarinājuma pirmajās 44 sekundēs ķekavieši panāca 88:83 un it kā pieteicās uz otro uzvaru sezonā, taču lielais kļūdu skaits un neprecīzie metieni nākamos punktus viņiem ļāva gūt tikai pusminūti līdz beigām. “Turības” basketbolisti pašā izskaņā nebija nevainojami soda metienos, taču pietiekami aukstasinīgi, lai sagādātu viesiem zaudējumu 90:95.

BK “Ķekava” rindās Edgars Štelmahers izcēlās ar 27 punktiem, 6 rezultatīvām piespēlēm un 4 atlēkušajām bumbām. Edgars Jašuks guva 17, Elvijs Mičulis 15, Eduards Avotiņš 12 un Mārtiņš Šteinbergs 11 punktus.

Jāatgādina, ka LBL2 pamatturnīrā piedalās 22 komandas, kuras sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa. Katrā zonā tiks izspēlēti divi apļi, pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Pamatturnīrs risināsies no 1. oktobra līdz marta vidum, izslēgšanas turnīrs – līdz maija vidum.