Ķekavas basketbolisti zaudē pagarinājumā, salaspiliešiem panākums

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā zaudējumu trešdien piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”, kas dramatiskā cīņā pagarinājumā piekāpās Ventspils Augstskolas studentiem. Pie uzvaras LBL trešajā divīzijā tikuši Salaspils sporta skolas basketbiolisti.

BK “Ķekava” izbraukuma spēli Ventspilī sāka pārliecinoši un pirmajā puslaikā panāca pat 17 punktu pārsvaru (35:18). Taču vēl otrajā ceturtdaļā tas saruka līdz pieciem punktiem, trešās ceturtdaļas vidū ventspilnieki izvirzījās vadībā (50:49), bet drīz pēc tam paši pārsvaru palielināja līdz astoņiem punktiem (66:58). Ķekavieši nepadevās, izlīdzināja spēli un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām uz brīdi atguva vadību (74:72), tad atkal nokļuva zaudētājos (74:77), līdz 23 sekundes pirms finālsirēnas realizēja trīspunktu metienu – 77:77.

Piecu minūšu pagarinājumu ar pieciem punktiem pēc kārtas iesāka BK “Ķekava”, taču turpinājumā krietni veiksmīgāki uzbrukumā bija Ventspils studenti, kuri sagādāja viesiem zaudējumu 89:93.

Ķekavas komandas rindās Edgars Štelmahers savāca 22 punktus un 9 rezultatīvas piespēles, Eduards Avotiņš – 21 punktu un 11 atlēkušās bumbas, Mārtiņš Šteinbergs – 15 punktus. Ar trim panākumiem septiņās spēlēs BK “Ķekava” LBL2 Rietumu grupā ir sestajā vietā.

Dienu iepriekš kārtējo spēli LBL trešās divīzijas turnīrā savās mājās sekmīgi aizvadīja Salaspils sporta skolas komanda, kuras pretinieki bija basketbola skolas “Rīga” audzēkņi. Otrās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki iemeta 15 punktus pēc kārtas un, tuvojoties lielajam pārtraukumam, pārsvaru palielināja līdz 20 punktiem (40:20). Otrā puslaika sākumā “Rīga” pusi no starpības sadeldēja, taču ceturto ceturtdaļu salaspilieši veica vēl vienu izrāvienu 16:0 un nodrošināja pārliecinošu uzvaru 87:67.

Uzvarētājiem Jēkabs Bergs guva 16 punktus, Reno Silavs izcēlās ar 13 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām, bet Kristaps Plotniekam 12 punkti. Ar sešām uzvarām deviņās spēlēs Salaspils sporta skolas basketbolisti savā grupā ieņem ceturto vietu.