Ķekavas vidusskolas basketbolisti "Arēnā Rīga" triumfē NBA Junioru līgā

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

“Arēnā Rīga” pirms Latvijas basketbola valstsvienības spēles pret Bosniju un Hercegovinu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā aizvadītas NBA Junioru līgas finālspēles. Divās no tām uzvaras izcīnīja Ķekavas vidusskolas komandas.

Kā zināms, šogad NBA Junioru līgas spēles notika divās – Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna – grupās. Porziņģa grupā U12 vecuma grupas puišiem un U13 grupas meitenēm spēlē par pirmo vietu Edgara Tetera trenēties ķeavieši, kuri turnīrā piedalījās zem Hjūstonas “Rockets” izkārtnes, ar 37:23 pārliecinoši pieveica Bruklinas “Nets” jeb Juglas vidusskolas komandu un izcīnīja pirmo vietu.

Savukārt Bertāna grupā U11 vecuma puišiem un U12 meitenēm mačā par trešo vietu Ķekavas vidusskolas komanda Ņūorleānas “Pelicans” (treneri Andris Eglītis un Sarmīte Čapa) ar 30:20 pārspēja Šarlotas “Hornets” jeb Daugavpils 12. vidusskolu. Šajā grupā par līgas čempioniem kļuva Sakramento “Kings” jeb Juglas vidusskola.

NBA Junioru līgas turnīrs Latvijā notika ceturto gadu. Kristapa Porziņģa grupā šosezon spēlēja 30 komandas, bet Dāvja Bertāna grupā – 22 komandas. Labākie NBA Junioru līgas spēlētāji pavasarī arī tiek uzaicināti uz starptautisku treniņnometni, kurā tiek veidotas Eiropas izlases startam NBA Junioru līgas pasaules čempionātā.

Savukārt Salaspils sporta namā aizvadītas pirmo klašu skolēnu konkursa “”Sportland” pirmie soļi basketbolā” sestās sezonas finālsacensības, kurās piedalījās 24 labākās komandas. Lieliski turnīru aizvadīja Pierīgas skolu pirmklasnieki, kuri izcīnīja pirmās trīs vietas. Par uzvarētājiem kļuva Mārupes pamatskolas komanda “Zvaigznītes”, otrajā vieta – Siguldas pilsētas vidusskola “Sporta klase”, trešajā vieta – Krimuldas vidusskola “Ugunsbumbas”.

Konkursa programmā bija iesildīšanās vingrinājumi un 10 stafetes ar basketbola elementiem.

Šosezon astoņos pusfināla posmos Saldū, Ventspilī, Daugavpilī, Gulbenē, Siguldā, Valmierā, Jelgavā, un Jūrmalā piedalījās 108 komandas ar 2205 dalībniekiem. Katra posma labākās trīs komandas iekļuva finālā.