Menu
 

Jūrmalā septembrī norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Latvijas Volejbola federācija (LVF) un Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) vienojušās par Eiropas 2020. gada čempionāta organizēšanu Jūrmalā no 16. līdz 20. septembrim.

LVF vadība sarunas ar CEV par iespēju organizēt Eiropas čempionātu Latvijā uzsāka jau aprīlī, kad uzzināja, ka Nīderlandē plānotais turnīrs varētu nenotikt. Paralēli norisinājās sarunas ar Jūrmalas domi par finansiālo atbalsta sniegšanu, kā arī turnīra iespējamo norisi pilsētā, kura vēsturiski uzskatāma par Latvijas pludmales volejbola galvaspilsētu, informē LVF sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Blumberga.

7.jūlija CEV valdes sēdē pieņemtais lēmums bijis pozitīvs LVF, un turnīrs Latvijā notiks no 16. līdz 20.septembrim. CEV prezidenta Aleksandra Borisiča oficiālajā vēstulē, kas adresēta LVF, teikts, ka konfederācija sekos tam, lai sacensības notiktu, ievērojot visus drošības pasākumus, kas saistīti ar Covid-19 vīrusa izplatību, kā arī sola gan finansiāla, gan organizatoriska atbalsta sniegšanu. Eiropas Volejbola konfederācija kopā ar Latvijas Volejbola federāciju čempionāta laikā īstenos stingrus drošības pasākumus, lai nodrošinātu, ka visu iesaistīto spēlētāju, apkalpojošā personāla un skatītāju veselība un drošība būtu galvenā prioritāte.

“Kopā ar Latvijas Volejbola federāciju vēlamies nosūtīt skaidru vēstījumu, ka Eiropas volejbola ģimene ir gatava atsākt aktivitātes visām iesaistītajām pusēm, galvenokārt Eiropas elites pludmales volejbolistiem. Saku lielu paldies Latvijas pusei par uzņemšanos turnīru organizēt šajā bezprecedenta situācijā,” saka CEV prezidents Aleksandrs Boričičs.

“Šī ir laba ziņa visam Latvijas sportam,” saka LVF prezidents Jānis Buks. “Šī būs vēl viena lieliska iespēja Latvijas vārda izskanēšanai plašajā pasaulē. Jau vairākkārt esam apliecinājuši savu varēšanu sarīkot visaugstākā mēroga turnīrus un esam gatavi to paveikt arī apstākļos, kad izaicinājumu ir un būs krietni vairāk. Labi apzināmies, kādu izaicinājumu esam uzņēmušies un centīsimies visu paveikt visaugstākajā līmenī. Esam pateicīgi Jūrmalas pilsētas domei par atbalsta sniegšanu. Šobrīd jautājums par valsts finansējuma piešķiršanu vēl ir procesā un esam ciešā kontaktā ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai to iespējami ātri un raiti risinātu,” stāsta J.Buks.

Liels izaicinājums Covid-19 vīrusa izplatīšanās laikā būs visu Eiropas valstu labāko atlētu nokļūšana Latvijā, taču J.Buks pauž cerību, ka vīrusa izplatība līdz septembra sākumam Eiropā vēl vairāk mazināsies. “Esam apņēmības pilni darīt visu, lai Jūrmalā varētu startēt visi spēcīgākie Eiropas pāri, vienlaikus ievērojot visu Eiropas valstu noteiktos drošības pasākumus,” piebilst J.Buks.

Gandarījumu par turnīra norisi viņas dzimtajā pilsētā pauž viena no spilgtākajām Eiropas pludmales volejbolistēm un esošā Eiropas čempione (duetā ar Anastasiju Kravčenoku) Tīna Graudiņa: “Esmu ļoti priecīga par šīm ziņām. Fantastiski, ka aizstāvēt titulu mums būs savās mājās. Domāju, ka priecīgi par Eiropas čempionāta norisi Jūrmalā ir arī Latvijas sporta fani, jo īpaši šajā laikā, kad sporta pasākumi ir retums. Mums visiem būs jābūt atbildīgiem, jāievēro visi drošības pasākumi, lai neapdraudētu cits citu. Latvijas Volejbola federācijai ir liela pieredze šādu pasākumu organizēšanā, tāpēc ticu un zinu, ka turnīrs tiks rīkots atbildīgi un droši. Mēs ar Anastasiju Jūrmalā esam spēlējušas labi, bijušas veiksmīgas gandrīz visus turnīros, kas Jūrmalā notikuši, taču apzinos, ka šogad no mums tiks sagaidīti visaugstākie rezultāti.”

Dāmu turnīrā aizvadītajā gadā Eiropas zeltu izcīnīja Latvijas duets, bet vīru konkurencē titulu ieguva pēdējo sezonu spilgtākais duets – Kristians Sorums un Anderss Mols, vēsta L.Blumberga. Augstas raudzes starptautisks turnīrs Majoru smiltīs Jūrmalā norisinās kopš 2014.gada. Togad Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) satelītturnīra finālā Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs pārspēja Armandu Āboliņu un Haraldu Regžu. Gadu vēlāk augstāka ranga CEV “Masters” sērijas sacensībās J.Šmēdiņš ar A.Samoilovu bija trešie, bet 2016.gadā, kad pirmoreiz notika arī sieviešu sacensības, Jūrmalā atkal uzvarēja A.Samoilovs ar J.Šmēdiņu, Mārtiņam Pļaviņam ar H.Regžu ierindojoties trešajā vietā.

2017.gada augustā Jūrmala rīkoja Eiropas mēroga svarīgākās sacensības – Eiropas čempionāta finālu. J.Šmēdiņš ar A.Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka izcīnīja pārsteidzoši augsto piekto vietu. L.Graudiņa un A.Kravčenoka bija otrās nākamā gada Eiropas U-22 meistarsacīkstēs Jūrmalā, bet vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits.

Savukārt 2019.gadā Jūrmalā debitēja Pasaules tūres trīs zvaigžņu sacensības vīriešiem. Arī šeit uzvarēja mājinieki – J.Šmēdiņš ar A.Samoilovu. Šogad Jūrmalā pirmoreiz vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām sievietēm, taču šis turnīrs tika pārcelts uz nākamo gadu, atzīmē L.Blumberga.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.