Drošības apsvērumu dēļ pārceltas spēles ar Olaines un Salaspils futbola klubu piedalīšanos

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Ar Covid-19 saistītu drošības apsvērumu dēļ nedēļas nogalē nenotika un uz vēlāku laiku pārceltas divas Latvijas futbola čempionāta spēles ar Pierīgas klubu piedalīšanos. Sestdien nenotika Sieviešu līgas spēle FK “Olaine” – “Metta”, kurā, iespējams, būtu noskaidrots sudraba un bronzas medaļu liktenis, kā arī Latvijas otrās līgas līdervienību savstarpējā spēle FK “Salaspils” – “Albatroz SC”/FS “Jelgava”. Vairākos notikušajos mačos fiksēts pamatīgs vārtu birums.

Latvijas pirmās līgas tabulas otrajā pozīcijā nostiprinājies Ķekavas futbola klubs “Auda”, kas savās mājās pārspēja FK “Dinamo Rīga” futbolistus. Ar precīzu 11 metru soda sitienu pirmie 36.minūtē vadībā izvirzījās viesi. Taču 61.minūtē Igors Kovaļkovs panāca izlīdzinājumu, bet pamatlaika pēdējā minūtē Pasifiks Hektors Gbaguidi nopelnīja “Audai” uzvaru un trīs punktus – 2:1.

Sporta kluba “Super Nova” futbolisti viesos tikās ar futbola klubu “Smiltene”, pirmās pusstundas beigās pēc Alekseja Višņakova precīzā sitiena izvirzījās vadībā, taču pēdējās 15 minūtēs nopelnīja divas sarkanās kartītes un arī zaudēja vārtus – 1:1.

Tabulā pirmo vietu saglabā Daugavpils “FC Lokomotiv” – 28 punkti 11 spēlēs. FK “Auda” ir otrajā vietā, kas dod iespēju cīnīties par vietu virslīgā pārspēlēs (25 p., 12 sp.), un tuvāko sekotāju futbola skolu “Alberts” apsteidz par septiņiem punktiem. SK “Super Nova” ar 15 punktiem 12 mačos ir piektajā vietā.

Latvijas otrajā līgā pirmā posma pēdējā kārtā vietu labāko sešniekā, kas aizvadīs savā starpā otro apli, izcīnīja Mārupes sporta centra komanda. Jaunmārupes stadionā laukuma saimnieki uzņēma Balvu futbolistus un mača pirmajā pusstundā nonāca zaudētājos 0:2. Drīz pēc tam Rainers Veide vienus vārtus atguva, piecas minūtes vēlāk viesi palika skaitliskā mazākumā, un to mājinieki izmantoja pilnā mērā – divreiz Kristiāns Korsaks, vienreiz Dāvis Vilcāns un vēlreiz Rainers Veide pusstundas laikā sasita vēl četras bumbas – 5:2. Jau iepriekš vietu starp sešām labākajām komandām bija nopelnījuši FK “Salaspils” futbolisti, kuri tabulā ieņem otro vietu (22 p.). Mārupieši ir piektie (18 p.).

Mazliet līdz “Top 6” pietrūka Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” spēlētājiem, kuri pirmā posma pēdējā spēlē savās mājās ar 7:1 sagrāva turnīra pastarīti sporta klubu “Krimulda”, taču palika kā pirmie “aiz strīpas” (16 p.). Olainiešiem divus vārtus iesita Agris Glaudāns, pa vieniem Daniils Tolmačovs, Vitālijs Makejevs, Klāvs Balodis un Dāvis Vējkrīgers, vēlreiz krimuldieši trāpīja savos vārtos. Viesiem goda vārtus guva Renārs Kazus. Otrajā posmā Olaines un Krimuldas futbolisti tiksies vēl reizi.

Noslēgumam tuvojas Latvijas trešās līgas Rīgas reģiona turnīrs, kurā uzvaru jau garantējuši “Caramba Rīga” futbolisti. Pēdējā spēlē viņi tikās ar sporta kluba “Upesciems” futbolistiem un svinēja uzvaru 2:0. Garkalnes novada komanda finišējusi piektajā vietā (25 punkti 16 mačos), bet no pēdējās devītās pozīcijas vairs nevarēs pakāpties futbola skolas “Rakari” komanda, kurai atlikusi vēl viena cīņa. Svētdien priekšpēdējā mačā “rakari” ar 1:2 piekāpās Rīgas Tehniskās universitātes vienībai (vienīgos vārtus iesita Kristaps Aleksandrovs).

Sieviešu 1.līgas turnīrā pamatīgu sakāvi pret līderēm SK “Super Nova” futbolistēm piedzīvoja Babītes sporta kluba un “Dinamo Rīga” komanda – 1:8. Vienīgos vārtus 27.minūtē, tobrīd panākot rezultātu 1:3, guva Jana Romase. Savukārt FK “Auda” nospēlēja neizšķirti 0:0 viesos pret futbola klubu “Iecava”.

Turnīra tabulā Ķekavas komanda kārtu pirms beigām ieņem piekto vietu (22 p.), bet Babītes futbolistes – septīto (15 p.).