Menu
 

Carnikavietis Skujiņš gadu pasaules rangā pabeidz kā Baltijas valstu pirmais numurs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - no "Trek-Segafredo" komandas arhīvs Foto - no "Trek-Segafredo" komandas arhīvs

Jaunākajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) šosejas riteņbraukšanas rangā vīru elitē Latvijas un Baltijas valstu pirmais numurs ir 30 gadus vecais “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš 2944 riteņbraucēju konkurencē ieņem 145.vietu, pavēstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) ģenerālsekretārs Toms Markss.

UCI pasaules rangs šosejas riteņbraukšanā tiek atjaunināts ik nedēļu. Rangā tiek vērtēti sportistu individuāli iegūtie UCI pasaules ranga punkti gada griezumā. No Latvijas riteņbraucējiem punktus nopelnījuši kopumā 19 elites un U23 riteņbraucēji. Visaugstāk rangā ne tikai no Latvijas, bet arī Baltijas valstu riteņbraucējiem sezonas izskaņā atrodas carnikavietis Toms Skujiņš. “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs gada griezumā nopelnījis 424 punktus, kas ļauj ieņemt 145.vietu.

LRF tagādina, ka Toms šogad priecēja ne vien ar gūto 22. vietu Tokijas Olimpiskajās spēlēs, bet arī piekto vietu Andalūzijas velobrauciena kopvērtējumā un “La Flèche Brabançonne” beļģu klasikā (abas UCI Pro kategorija). Pie trenera Jāņa Krišlauka karjeru sākušais sportists arī uzvarēja Latvijas čempionāta grupas un individuālajā braucienā, kļūstot par absolūto Baltijas čempionu. Jāizceļ arī septītā vieta “Tour de France” posmā un finišiem Top30 slavenajos – Lombardijas un Ļjēžas – Bastoņas – Ljēžas velobraucienos.

Top 200 sportistu skaitā atrodas arī divi Igaunijas velosportisti – Reins Tāramē (336 punkti) un Martins Lāss (331 punkts). Abiem attiecīgi 186. un 188. vieta. No citiem Latvijas riteņbraucējiem – Krists Neilands atrodas 356. vietā (178 punkti), Emīls Liepiņš 637. vietā, Andžs Flaksis un Pauls Rubenis dala 652. pozīciju. Ranga pirmais numurs ir slovēnis Tadejs Pogačars, kuram seko beļģis Vouts van Ārts un cits Slovēnijas riteņbraucējs Primožs Rogličs.         

Nāciju rangā Latvija saglabā 30. vietu (1058 punkti). Līdere ar Beļģija, kam seko Slovēnija un Francija. Igaunija ieņem 26. vietu (1652 punkti), bet Lietuva ir 39. (708 punkti). Kopumā punktus nopelnījušas 118 valstis.

Dāmām vismaz vienu UCI punktu izcīnījušas 1096 riteņbraucējas. No Latvijas sportistēm visaugstāk atrodas Dana Rožlapa. Latvijas čempione individuālajā braucienā, kura sekmīgi sezonas izskaņā nostartēja arī prestižajā “Chorno des Nation” individuālā brauciena sacensībās, tajās izcīnot septīto vietu, iekrājusi 160 punktus. Tas rangā dod 135. vietu. No Baltijas riteņbraucējam augstāk par Danu ir tikai titulētā lietuviete Rasa Leleivaite (79. vieta).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.