Reģionālās basketbola līgas spēlēs uzvara tikai ādažniekiem

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

No trim Reģionālajā basketbola līgā (trešajā pēc ranga Latvijā) spēlējošajiem Pierīgas klubiem šīs nedēļas mačos pie uzvaras tika vienīgi basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”. Kārtējos zaudējumus piedzīvoja gan Salaspils sporta skolas, gan Mārupes sporta centra basketbolisti.

Ādažnieki savās mājās uzņēma basketbola klubu “Smiltene”. Vēl trešās ceturtdaļas beigās sāncenšus šķīra tikai viens punkts (51:50), taču tad laukuma saimnieki veica izšķirošo izrāvienu 18:4 un iekrāto pārsvaru nosargāja līdz beigām – 86:73. BK “Ādaži/Carnikava” rindās rezultatīvākie bija Rolands Dovgjallo (24 punkti), Jānis Ābols (21) un Miks Pureniņš (12).

Salaspils sporta skolas un BK “Cēsis” basketbolistu cīņā Cēsīs mājinieki pirmā puslaika beigās un otrā sākumā četru punktu pārsvaru (28:24) pārvērta 17 punktu handikapā (44:27) un, sākoties pēdējai ceturtdaļai, cēsnieki bija pārliecinošā vadībā 64:42. Salaspilieši, kuri iepriekšējā mačā bija pārtraukuši 13 zaudējumu sēriju, metās atspēlēties un līdz pamatlaika beigām starpību sadeldēja līdz trim punktiem, taču bija jau par vēlu – 77:80. Viesiem Kristiāns Armanovs iemeta 19 punktus, Toms Jēkabs Bērziņš 17 un Kristiāns Pastors 14 punktus.

Mārupes sporta centra basketbolisti sestdien viesojās pie basketbola kluba “Roja”. Otrā puslaika sākumā viņi 11 punktu deficītu sadeldēja līdz minimumam (53:54), taču vēl trešajā ceturtdaļā sekoja laukuma saimnieku spurts 19:3 (78:59), kas izšķīra spēles likteni – 93:103. Ar 32 punktiem Mārupes komandas rindās izcēlās Toms Lūkass Ailis, 16 iemeta Ričards Alekss Survillo un 12 – Otis Vārna-Uskalis.

RBL Austrumu grupas turnīra tabulā BK Ādaži/Carnikava“” ar piecām uzvarām un deviņiem zaudējumiem ieņem astoto vietu – pēdējo, kas garantē vietu izslēgšanas turnīrā. Salaspils sporta skolai Austrumos ir sliktākā bilance (2-13), bet Mārupes sporta centram Rietumos – priekšpēdējā desmitā (3-9).