Menu
 

Foto: Rogaininga "Pilsētu leģendas" 2.posmā Daugmalē uzvar pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Pagājušo sestdien, 23.aprīlī, Ķekavas novada Daugmalē ar otro posmu turpinājās trešā sezona iecienītajam un Baltijas valstīs lielākajam rogaininga jeb komandu orientēšanās seriālam “Pilsētu leģendas”. Uzvaras izcīnīja pasaules un Eiropas čempionātos rogainingā medaļas izcīnījušie sportisti, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Sportošanai ļoti labvēlīgos laikapstākļos vairāk nekā 600 dalībnieki atbilstoši spējām un vēlmēm sacentās vairākās distancēs – sešu stundu “Garmin”, četru stundu “Kokmuiža” un divu stundu “Isostar” rogaininga distancē, kā arī trīs stundu MTB un rogaininga skrējienā (divas stundas, “O–Run”). Paši mazākie dalībnieki varēja izbaudīt rogaininga pastaigu ar kontrolpunktu meklēšanu divu stundu garumā. Rogaininga cienītāji izskrēja Bēgļu ceļu, pa kuru 1.pasaules kara laikā Daugavai pāri cēlās Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji, uzskrēja iespaidīgajos grants pakalnos – Sakaiņu pilskalnā, Daugmales pilskalnā un Riekstukalnā, kā arī izbaudīja priežu silu svaigo gaisu un purvainākajās ieplakās spraucās cauri biezākiem un necaurejamākiem krūmiem.

“Garmin” sešu stundu distancē labāku sniegumu nekā pirmajā posmā Bolderājā marta beigās parādīja un maksimālo punktu skaitu (200) savāca 2020.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēji 24 stundu rogainingā Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (“Laid mums tur laimē diet”), kuri pagājušajā reizē piekāpās šoreiz nestartējušajiem Guntim Šmaukstelim un Kārlim Evertovskim. Piecpadsmit punkti mazāk lietuviešu Audriusa Rudisa un Tomasa Jasinevičusa kontā, bet trijnieku kopējā ieskaitē 80 komandu konkurencē noslēdza 175 punktus savākušie Mārtiņš Krūze ar Edgaru Jurjānu (“Naids”). Tūdaļ aiz sešinieka ierindojās abas labākās mix jeb jauktās komandas, kur ļoti līdzīgā cīņā Uģis Inka, Zane Gruberte, Valdis Rozentāls (“Kreisais krasts”) par diviem punktiem apsteidza Klāvu Svilpi un Māru Pucenu no “Vijolīšu gravas”. TOP 10 sasniedza arī Kristīne Kadaša un Gunta Brazauska (“Dzintars matos”), kuras otrajā vietā atstāja ierastās līderes Noru Baranovsku un Martu Liepiņu. Ģimeņu ieskaitē vienīgie simts punktu robežu pārsniedza Juris Šlesers ar meitu Elīzu no “Rīgas satiksmes”, stāsta I.Bācis.

“Kokmuižas” četru stundu distancē ar 138 punktiem pārāki bija Mārtiņš Ozoliņš un Rolands Rudītis (“Riga adventure team”), bet otro vietu ieguva pirmajā posmā aiz trijnieka palikušais “Auces aeroklubs” ar Tomu Bergmani un Robertu Brūveri sastāvā. Trijnieku ar 115 punktiem noslēdza favorītkomanda sieviešu konkurencē Ieva Godiņa un Aiga Kalniņa (“B3/Bez kompasa”), kuras par vienu punktu apsteidza labāko jaukto komandu “Liedagi-35” ar Fadeju un Zelmu Leidagiem-Preciniekiem sastāvā. Ģimeņu ieskaitē labāko rezultātu ar 72 punktiem sasniedza Kaspars un Edvards Cimermaņi no “ApPasaule Family team”.

“Isostar” divu stundu distancē pirmās divas vietas ieguva pieredzējušās jauktās komandas, kuras sezonas pirmo posmu bija izlaidušas. Eiropas un pasaules čempionātu medaļnieki Guntars Mankuss un Irita Puķīte sakrāja 75 punktus, bet viena no iepriekšējo sezonu līderkomandām “Siguldas takas” (Agate Kristapsone, Austris Ermans) ar 68 punktiem ieguva otro vietu. Startējot labāk nekā Bolderājā, trešo rezultātu sasniedza labākā vīriešu komanda “Putekļu rijēji” (Uldis Cīrulis, Mārtiņš Treijs), par punktu apsteidzot Madaru Apsaloni/Jāni Kalniņu (“Ampēriņš”) un Edgaru Rancānu/Aiju Svikli/Skaidrīti Ziediņu (RK “Mītava”). Sieviešu konkurencē Bolderājā iegūto uzvaru nosargāja Valentīna Romanova un Anete Rožkalne (“Pilsētas žurkas”), taču šoreiz panākums nācās ārkārtīgi līdzīgā konkurencē ar izpalīdzīgajām Ilzi un Inesi Vilciņām (“Piens ir ledusskapī”), kurām tāds pats punktu skaits (52), bet virs laika limita pārtērētās 14 sekundes pietrūka līdz pirmajai vietai, norāda I.Bācis. Labākā ģimenes komanda bija Čeksteri – Aigars un Tomass.

Trīs stundu MTB distancē pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Linde, kurš vienīgais pārsniedza 150 robežu (152), bet otro posmu pēc kārtas ļoti līdzīgajā cīņā par otro vietu norisinājās starp Aivi Zetmani un Normundu Orlovu, šoreiz par vienu punktu priekšā esot Aivim. Sievietēm pagājušā posma abas labākās samainījās vietām, uzvaru svinot Inesei Kauķei, bet otro vietu iegūstot Marijai Baranovskai. Trešo vietu nopelnīja Terēza Rocēna.

Divu stundu “O-Run” distnacē pirmā posma uzvarētājiem Jānim Dūkam un Anitai Užulei nācās samierināties ar otro vietu, jo Daugmalē lielāko punktu ražu savāca Miķelis Zumbergs un Elīna Petrovska, kura pirmajā posmā kļūdas dēļ palika 4.vietā. Trešās vietas ieguva Zanda Stabiņa un Uldis Kleinbergs, kurš tikai par punktu piekāpās Dūkam.

Sacensību noslēgumā dalībnieki piedalījās atbalstītāju sagādāto balvu izlozē, vēsta organizatoru pārstāvis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.