Menu
 

Foto: Ropažu novadā noteikti Latvijas rallijkrosa čempionāta laureāti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ropažu novadā noteikti Latvijas rallijkrosa čempionāta laureāti publicitātes

Ar spraigām cīņām izaicinošos laikapstākļos un vairāku simtu skatītāju priekšā sporta kompleksā “333” Ropažu novada aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta noslēdzošais posms.  Sešās ieskaites klasēs kopumā uz starta izgāja 67 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.

Diena iesākās ar spēcīgām lietusgāzēm, taču dienas garumā laikapstākļi mainījās, un finālbraucieni tika aizvadīti jau sausā trasē, vēsta rīkotāji. Sezonas noslēdzošajā posmā startēja ne tikai četrās čempionāta ieskaites klases – “Open”, “Touring 2000”, “Lada RX” un “Super 1600”, bet arī divas bagiju klases – “CK650” un “Xtreeme”.

Visvairāk pārstāvētajā “Lada RX” klasē uz starta kopumā stājās 19 braucēji. Jau dienas sākumā bija gaidāmas spraigas cīņas starp Valteru Liepiņu un Mārci Martinovu, jo viņus sezonas kopvērtējumā pirms sezonas pēdējā posma šķira tikai viens punkts. Abiem braucējiem kvalifikācijas braucienos neveiksmes, tāpēc intriga tika atstāta līdz pat finālam. Visas dienas garumā nepārspējams bija Ronalds Baldiņš, kuram arī uzvara finālbraucienā, otrais Mārcis Martinovs, bet trešais – Valters Liepiņš.

“Super 1600” klasē pēc kvalifikācijas braucieniem vadībā atradās Roberts Vītols, taču pēc neveiksmīga pusfināla, finālā iekļūt neizdevās. Uzvaru guva vienīgais Krievijas pārstāvis Raiss Minnihanovs, apsteidzot Martinu Jugu par mazāk nekā divām sekundēm, trešais bija Tīnu Pēks.

Pavisam negaidīts izvērtās “Touring 2000” klases fināla brauciens. Visu dienu labākos laikus uzstādīja sezonas kopvērtējuma līderi Jānis Ikers, Kristaps Grunte un Jānis Olle, taču šiem braucējiem finālbrauciens izvērtās neveiksmīgs. Tehniskas problēmas Gruntem un Ollem neļāva cīnīties par pjedestāla pakāpieniem, bet par Jāni Iekeru sekundes sešas simtdaļas ātrāks bija Dinārs Tučs, kuram šīs bija pirmās sacensības Latvijas rallijkrosa čempionāta ieskaitē.

“Open RX” klasē ātrākos laikus visas dienas garumā uzstādīja Mārtiņš Svilis, Andri Ouns un Marts Tikerbars. Finālā Svilis izvirzījās vadībā, bet tehnisku problēmu dēļ nefinišēja. Tādējādi uzvara igaunim Ounam, otrais Tikerbars, bet trešais – Jānis Veģeris.

“Xtreeme” klasē pārliecinošu sniegumu rādīja Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs, kurš bija ātrākais gan divos no trim kvalifikācijas braucieniem, gan arī finālā, aiz sevis atstājot pieredzējušo Jāni Baumani un igauni Kristo Kutu.

“CK650” kroskartu klasē neveiksmīgs fināla brauciens izvērtās latviešu sportistam Dāvim Tobiasam, kurš bija pārliecinošs dienas līderis, bet tehnisku problēmu dēļ fināla braucienā nefinišēja, tāpēc šoreiz uz apbalvošanas pjedestāla visiem pakāpieniem braucēji no Igaunijas – Laurds Langeprons, Karls Martins Miliste un Ēro Marnats.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.