Ulbrokas un Ķekavas florbolisti uzvar "play off" turnīra gaidās

Foto – “PPB Media”, “Ķekavas Bulldogs” Foto – “PPB Media”, “Ķekavas Bulldogs”

Nobeigumam tuvojas Latvijas florbola čempionāta pamatturnīri virslīgā, pirmajā un otrajā līgā. Vienas Pierīgas komandas jau garantējušas vietu izslēgšanas turnīrā, citas vēl cīnās par ceļazīmi uz “play off” turnīru, vēl citām izredzes turpināt cīņu par medaļām jau pagaisušas.

Florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komandai nedēļas nogales divās spēlēs punktu bagāžu izdevās papildināt ar trijiem. Savās mājās ulbrokieši ar 3:4 piekāpās Kocēnu “Rubenei” (Edžum Ceriņam un Tomam Bitmanim pa 1+1), bet svētdien izbraukumā ar 7:4 pārspēja “Bausku”, kaut vēl sešas minūtes pirms pamatlaika beigām zaudēja 3:4 (Matīsam Kristiānam Morozovam 1+2).

“Ķekavas” florbolisti pamatturnīra priekšpēdējā spēlē savās mājās uzņēma Bauskas komandu un, pateicoties pieciem otrajā trešdaļā gūtajiem vārtiem, svinēja uzvaru 6:3 (Klāvam Jansonam 2+1, Markusam Januševskim 2+0).

Savukārt florbola klubs “SĀC” regulāro sezonu noslēdza ar vēl diviem zaudējumiem, turklāt piektdien piedzīvoja rekordlielu sagrāvi 2:28 pret Cēsu “Lekringu” (Dēvidam Osītim 1+1). Sestdien pēdējā mačā Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas komanda Ādažos zaudēja arī turnīra līderiem “Valmieras” florbolistiem 7:15 (Kristapam Ušvilam 2+0, D.Osītim 1+2).

Turnīra tabulā, kad vairumam komandu atlikušas 1-2 spēles, pirmās divas vietas ieņem FBK “Valmiera” un “Lekrings” (pa 44 punktiem), tiesa, cēsniekiem atlikusi viena spēle, bet valmieriešiem – divas. Līderiem seko FS “Masters”/Ulbroka (41 punkts un divas atlikušas spēles) un “Ķekava” (38 p.un vēl viena spēle). FBK “SĀC” turnīru noslēdz priekšpēdējā desmitajā pozīcijā (trīs uzvaras 20 mačos un 9 punkti).

Latvijas pirmajā līgā “SĀC” komandai neklājas daudz labāk – zaudējums florbola klubam “Valka” 5:12 viņiem bija jau divpadsmitais sezonas 13 spēlēs (Jānim Boroduškam 3+0). Toties pie piektā panākuma 15 mačos sestdien tika “Ķekavas Bulldogs” – 7:3 pār “Leģions”/Grobiņas sporta centru (Svenam Baldoim 2+0, Mārtiņam Urtānam 1+2).

Savukārt Latvijas otrajā līgā Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolisti savā laukumā pieveica florbola klubu “Kalsnava” 13:5 (Gvido Bišeram 6+3, Mārtiņam Zicmanim 1+6) un uzlaboja pozīcijas cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā.

Neliels pārtraukuma iestājies Latvijas dāmu florbola virslīgas turnīrā. Tas saistīts ar Latvijas izlases piedalīšanos pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas no 31.janvāra līdz 4.februārim norisināsies Kocēnu sporta namā. Mājinieču pretinieces cīņā par trim ceļazīmēm uz finālturnīru būs Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes un Lielbritānijas florbolistes. Latvijas valstsvienības sastāvā iekļautas arī divas “FK Ķekava” florbolistes – vārtsardze Kristīne Kirilova un aizsardze Kristiāna Elizabete Krūmiņa.