Pierīgas florbola klubiem virslīgā uzvaras, Ķekavas dāmu derbijs bez intrigas

Pierīgas florbola klubiem virslīgā uzvaras, Ķekavas dāmu derbijs bez intrigas ekrānšāviņš no youtube.com

Sekmīgu nedēļas nogali aizvadījušas Pierīgas vīru florbola komandas, tajā skaitā abas virslīgā spēlējošās – gan Ķekavas, gan Ulbrokas florbolisti guva kārtējās uzvaras. Savukārt sezonas pirmajā Ķekavas dāmu komandu savstarpējā spēlē īsta cīņa nesanāca.

Svētdien Ķekavas pamatskolas sporta kompleksā nūjas krustoja FK “Ķekava” un “Ķekavas Bulldogs” florbolistes. Mājinieču statusā esošās FK “Ķekava” spēlētājas jau pirmajā trešdaļā iemeta astoņus golus, un atlikusī spēles daļa faktiski kļuva par formalitāti – 20:4. Uzvarētājām pa trim vārtiem guva Rita Rancāne, Linda Dadajeva un Viktorija Kuročkina, bet Ieva Bušmane nopelnīja septiņus rezultativitātes punktus (2+5).

Dāmu virslīgas turnīra tabulā FK “Ķekava” ar 15 punktiem 6 spēlēs ieņem otro vietu aiz Igaunijas izlases, kam ir divi punkti vairāk, taču arī viena aizvadīta spēle vairāk. “Ķekavas Bulldogs” florbolistes aizvadītajos piecos mačos piedzīvojušas piecus zaudējumus, tikušas pie viena punkta un ieņem pēdējo sesto pozīciju.

Vīru virslīgā “Betsafe Oxdog Ulbroka” florbolisti izbraukuma spēlē pret “Bausku” vēl pirmajā trešdaļā iztērēja ātri iegūto divu vārtu pārsvaru, tomēr otrā perioda sākumā to atguva un aizvadīja spēli līdz uzvarai 6:4 (Edžum Ceriņam un Eduardam Stūrem pa 2+0). Savukārt “Ķekava” pēc zaudējumiem sezonas pirmajās divās spēlēs guva jau piekto panākumu pēc kārtas. Mājas spēlē pret Liepājas “Kurši/Ekovalis” vienību viņi gan nedaudz lika panervozēt saviem līdzjutējiem, kad trešajā trešdaļā no 10:4 pārsvara palika vairs tikai 11:8, tomēr uzvara no rokām netika izlaista – 13:8 (Gintam Klēģeram 4+0, Endijam Kleistrovam 3+1, Klāvam Jansonam 0+5).

Virslīgas turnīra tabulā abi Pierīgas klubi atrodas labāko četriniekā – Kocēnu “Rubenei” ir 18 punkti (8 spēlēs), “Lielvārdei/FatPipe” 17 (7), “Betsafe Oxdog Ulbrokai” 16 (8), “Ķekavai” 15 (7). Turpat aiz līderu kvarteta ir “Pārgauja” 14 (7) un Talsu NSS/”Krauzers” 13 (8).

Latvijas pirmajā līgā otro uzvaru pagarinājumā pēc kārtas izcīnījuši florbola kluba “SĀC” (Saulkrasti/Ādaži/Carnikava) spēlētāji. Aizraujošā un rezultatīvā cīņā pret “Rubene-1” vienību viņi pēdējā periodā pazaudēja četru golu handikapu (9:5) un ļāva mājiniekiem 39 sekundes līdz pamatlaika beigām izlīdzināt rezultātu. Taču papildlaika 71. sekundē ar savu piekto precīzo metienu spēlē uzvaru un divus punktus savai komandai panāca Alvis Dāle – 11:10 (Armandam Asniņam 2+4). Austrumu grupas tabulā “SĀC” ar 13 punktiem 6 mačos ieņem otro vietu.

Rietumu zonā piecu zaudējumu sēriju beidzot izdevies pārtraukt “Ķekavas Bulldogs” kluba florbolistiem – savās mājās viņi ar 11:5 pieveica “Mēmele/Code” vienību (Edvardam Pigarevam 3+0, Reinim Žīguram, Ralfam Fricsonam un Dāvim Kaķim pa 2+0). Turnīra tabulā “buldogi” pakāpušies no pēdējās vietas uz priekšpēdējo, apsteidzot “Saulkalnes” komandu, kas septīto neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja Salaspilī mačā pret Grobiņas sporta centra florbolistiem – 5:9 (Edgaram Zeidleram 2+0).

Savukārt Latvijas otrās līgas turnīrā Inčukalna sporta klubs “Coyote” savā laukumā piekāpās Tērvetes florbola klubam 4:7. Rietumu grupas turnīra tabulā “koijoti” ar 6 punktiem 5 spēlēs ir piektie.