Siguldas un Ādažu basketbolisti iekļūst Reģionālās līgas ceturtdaļfinālā; ķekaviešiem neveiksme

Vietu Reģionālās basketbola līgas ceturtdaļfinālā izcīnījuši joprojām bez zaudējumiem spēlējošie BK “Sigulda/Modren house” basketbolisti, kuri divreiz pārspēja basketbola klubu “Aizkraukle”. Citas astotdaļfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē uzvaru piektdien svinēja basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”. Savukārt Nacionālās basketbola līgas turnīrā negaidītu zaudējumu spēlē pret vieniem no pastarīšiem piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”.

RBL pamatturnīra uzvarētāji BK “Sigulda/Modren house” basketbolisti atbildes spēlē viesos pret basketbola klubu “Aizkraukle” pirmā puslaika vidū zaudēja 13:24, ātri atspēlējas, taču tikai īsi pirms pārtraukuma panāca 45:39 savā labā. Otrajā puslaikā siguldiešu pārsvars ilgi turējās 8-12 punktu robežās, vienubrīd mājinieki pievilka līdz “mīnus pieci” (68:63), un tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā Siguldas komanda izgaisināja intrigu – 98:82 un sērijā 2:0.

Uzvarētājiem Toms Ķēdis iemeta 31 punktu, Elvis Saulītis 14, Māris Ramanis un Nauris Bikovs pa 13 punktiem. Siguldas kluba uzvaru sērija šajā sezonā nu sasniegusi 16 spēles.

Princips “mājas laukuma priekšrocības” BK “Ādaži/Carnikava” astotdaļfināla sērijā pret “Mitausports” basketbolistiem no Jelgavas “nestrādāja” – visās trijās spēlēs uzvarēja viesi. Intriģējošajā trešajā spēlē Jelgavā ādažnieki otrās ceturtdaļas pirmajā pusē strauji panāca 19 punktu pārsvaru (35:16) un pirmo puslaiku pabeidza 49:28. Kā jau bija gaidāms, pēc pārtraukuma laukuma saimnieki metās atspēlēties un jau pirmajās piecās minūtēs atspēlēja pusi deficīta (51:41).

Viesiem uz brīdi izdevās apturēt jelgavnieku uzbrukumus, tomēr sešas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki pabeidza pakaļdzīšanos – 67:67. Kritiskajā brīdī Ādažu basketbolisti atkaroja septiņu punktu starpību (75:68) un trauslo pārsvaru nosargāja līdz beigām – 80:73 (sērijā 2:1). BK “Ādaži/Carnikava” rindās rezultatīvākie bija Viesturs Kohs (29 punkti), Jānis Ābols (21) un Armands Jakušenoks (10 p.), bet Gatis Justovičs sakrāja 5 punktus, 11 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles.

Jau ziņots, ka vēl vienā RBL astotdaļfināla sērijās Salaspils sporta skolas komanda divreiz pārspēja Mārupes sporta centra basketbolistus un iekļuva nākamajā kārtā.

NBL pamatturnīra spēlē BK “Ķekava” basketbolisti piektdien viesojās pie basketbola skolas “Tukums” audzēkņiem, kuri iepriekšējās 19 spēlēs bija guvuši tikai divas uzvaras un jau pasen atvadījušies no cerībām piedalīties izslēgšanas turnīrā. Taču šoreiz tukumnieki izrādījās pavisam “neviesmīlīgi” – neveiksmīgi sāka (1:9), taču pirmā puslaika vidū pārņēma vadību un otro puslaiku iesāka ar 10:0 izrāvienu, panākot 20 punktu pārsvaru (49:29).

Ķekaviešiem gan trešajā, gan ceturtajā ceturtdaļā starpību izdevās samazināt uz pusi, taču abas reizes mājinieku viņu ofensīvu piebremzēja un sagādāja viesiem iezgan smagu zaudējumu 73:90. BK “Ķekava” labā Eduards Avotiņš guva 30 punktus, Elvijs Mičulis 15 un Mariss Zušs 12 punktus. Divas kārtas pirms pamatturnīra beigām viņiem ir deviņas uzvaras 18 spēlēs un sestā vieta NBL Rietumu grupā.