Igaunijas florbolistes no Ķekavas pārved divas uzvaras

Igaunijas florbolistes no Ķekavas pārved divas uzvaras Latvijas Florbola savienība

Latvijas dāmu florbola virslīgas turnīra ietvaros nedēļas nogalē Ķekavā viesojās Igaunijas izlase. Viešņām izdevās apspēlēt abas vietējās komandas un nostiprināties turnīra tabulas pirmajā vietā.

Sestdien Igaunijas izlasei pretī stājās “Ķekavas Bulldogs” kluba florbolistes. Trešās trešdaļas sākumā mājinieces izvirzījās vadībā 4:3, taču nākamo sešu minūšu laikā ielaida četrus vārtus, pēc tam vēl četrus un beigās bija spiestas atzīt pretinieču pārākumu 6:11. Kristiānā Grāvīte ķekaviešu labā guva trīs vārtus.

Svētdien divu turnīra līdervienību savstarpējā spēlē ar igaunietēm sacentās FK “Ķekava” florbolistes. Viņas pirmās izvirzījās vadībā, taču vēl līdz pirmā perioda beigām bumbiņa trīs reizes ielidoja ķekaviešu vārtos. Otrajā trešdaļā Elīzai Elizabetei Bērziņai izdevās starpību samazināt līdz minimumam, tomēr spēles otrajā pusstundā pretinieču vārtsardzi pārspēt vairs neizdevās, bet Igaunijas komanda iemeta vēl trīs golus – 2:6.

Virslīgas turnīra tabulā Igaunijas izlasei nu ir 23 punkti deviņās spēlēs. FK “Ķekava” atpaliek par pieciem punktiem un par diviem apsteidz tuvāko sekotāju Kocēnu “Rubeni”, bet “Ķekavas Bulldogs” ar septiņiem punktiem ir priekšpēdējā piektajā vietā.

Latvijas vīriešu valstsvienībai uzsākot pasaules čempionātu Prāgā, turpinājās Latvijas pirmās līgas turnīrs. Trešo uzvaru pēc kārtas un ceturto pēdējās sešās spēlēs nedēļas nogalē izcīnīja “Ķekavas Bulldogs” florbolisti, kuri sezonu bija sākuši ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas. Izbraukuma mačā pret florbola klubu “Kuldīga” izšķirošā bija otrā trešdaļa, kurā ķekavieši guva četrus vārtus pēc kārtas, panāca izšķirošo pārsvaru 5:1 un aizvadīja cīņu līdz uzvarai 8:4 (Endijam Kleistrovam 3+2, Maksimam Černovam 2+0, Kristapam Laugalim 1+3).

Rietumu grupā “buldogi” ieņem septīto vietu (13 punkti 11 spēlēs), taču atgriezušies cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā – iepretī “Saulkalnes” florbolistiem, kuri saglabā pēdējo desmito vietu (6 p.).

Austrumu grupā dalītu otro vietu ieņem florbola kluba “SĀC” (19 punkti 10 mačos), kam brīvdienās punktu summu gan neizdevās papildināt. Saulkrastos aizraujošā cīņā pret Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolas komandu laukuma saimnieki no 1:4 panāca 6:5, tomēr trīs minūtes līdz pamatlaika beigām ielaida izšķirošos vārtus un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 8:9 (Dēvidam Osītim 4+2, Rolandam Gustavam Vaivadam 3+0).