Menu
 

Betija no Baltezera nesīs Latvijas karogu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Betija no Baltezera nesīs Latvijas karogu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā Foto - LOK

No 9. līdz 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā notiks 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde. Kļuvis zināms, ka Latvijas delegācijas karognesēja Olimpiādes atklāšanas ceremonijā būs kalnu slēpotāja Betija Burkovska no Baltezera. Šādu lēmumu pieņēmuši visu Latvijas komandā iekļauto sporta veidu treneri.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Kā informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā, Latvija šajā jauniešu ziemas sporta festivālā šoreiz būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem – biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportisti.

Latvijas olimpiešu skaitā līdz ar B.Burkovsku, kura ir pārliecinoša līdere kalnu slēpošanā junioru grupā Latvijā, ir vēl vairāki Pierīgas novadu jaunie sportisti. Siguldas sporta skolu Sarajevā pārstāvēs distanču slēpotāja Kristīne Brunere un kalnu slēpotāja Rēzija Krastiņa, kalnu slēpošanas sacensībās piedalīsies arī Elīna Zalāne no Garkalnes novada, Māris Beitāns no Stopiņu novada, kā arī Laura Bišere no Jūrmalas.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni,” pirms došanās ceļā atzina Latvijas delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī to, ka viņi pārstāv visu Latviju.”

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar olimpiskās kustības principiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.