Menu
 

Siguldā pirmo reizi notiks Latvijas čempionāts slēpošanā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldā pirmo reizi notiks Latvijas čempionāts slēpošanā Foto - arhīvs

Šajā nedēļas nogalē, 16. un 17.februārī, Latvijas čempionāta otrais posms distanču slēpošanā, kas būs arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības, norisināsies Siguldas “Fischer” Slēpošanas centrā pie Laurenču sākumskolas. Siguldā valsts čempionāts slēpošanā tiks aizvadīts pirmo reizi, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Sestdien dalībnieki sacentīsies sprintā brīvajā stilā, bet svētdien paredzēta vidējā distance klasiskajā stilā ar intervāla startu. Abas dienas sacensību sākums plkst.10.00.

Siguldā 2009. un 2010.gadā norisinājās prestižais Skandināvijas kausa posms, pirms pāris gadiem tika aizvadīta Latvijas Ziemas Olimpiāde, bet Latvijas čempionāts nebija noticis, lai gan Siguldas salīdzinoši jaunais “Fischer” slēpošanas centrs jau pāris gadus bija gatavs uzņemt kādu no valsts čempionāta posmiem.

Sākotnēji otrā posma norise bija apredzēta divās pilsētās – sestdien Siguldā, bet svētdien Madonā. Kā pastāstīja sacensību direktors un rīkotāju biedrības “Madona-A” vadītājs Gunārs Ikaunieks, tad Madona otrajā dienā bija kā rezerves variants, ja Siguldā vidējās distances aplis nebūtu pietiekami klāts ar sniegu. Par spīti solītajiem siltajiem laika apstākļiem šajā nedēļā, siguldieši dara visu, lai nodrošinātu abu dienu sacensību norisi viņu pilsētā. 

Sieviešu konkurencē šoreiz trūks mūsu pārliecinoši labākās distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas. Olimpisko spēļu 44.vietas ieguvēja un šogad vienpadsmitā labākā pasaulē juniorēm ir devusies uz Austriju, lai laicīgi aklimatizētos un sagatavotos pasaules čempionātam, kas no 20.februāra līdz 3.martam notiks Zēfeldē. Eiduka uzvarēja Latvijas čempionāta posmos 2017., 2018.gadā visos startos 

Vīriešu konkurencē arī nebūs labākā distančnieka un olimpieša Induļa Bikšes, kurš meklē finansējumu, lai varētu doties uz Zēfeldi un vismaz dažas dienas pagatavoties pasaules čempionāta trasē. Toties būs ātrākais sprinteris Raimo Vīgants, kurš uzvarēja pirmajā posmā klasiskā stila sprintā un būs favorīts abas dienas Siguldā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.