Menu
 

VARAM veido vienotu tīmekļvietu ar informāciju par atkritumu dalītas vākšanas iespējām Latvijā

Valsts vides dienests sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir uzsācis darbu pie vienotās atkritumu dalītās vākšanas tīmekļvietnes www.skiroviegli.lv (Šķiro viegli) izveides. Tā ļaus iedzīvotājiem ērti atrast sev tuvākās atkritumu dalītas vākšanas vietas, saņemt nepieciešamo informāciju par atkritumu veidiem, kas attiecīgajā vietā tiek pieņemti, kā arī paziņot vietas apsaimniekotājam par neatbilstībām un pārkāpumiem, ja tādi tiek konstatēti.

Lasīt vairāk...

Zāģēt vai nezāģēt – tāds ir jautājums

“Rīgas Apriņķa Avīzes” redakcijā vērsās lasītājs Andrejs, kurš dzīvo privātmājā Siguldas centrā. Kungs pastāstīja, ka uz kaimiņa zemesgabala atrodas vairāki koki, kas vētras laikā pamatīgi šūpojas. Andrejs interesējas, vai pašvaldība uzrauga koku bīstamību arī privātās teritorijās un kādi noteikumi regulē koku zāģēšanu.

Lasīt vairāk...

Akūtā ozolu kalšana konstatēta arī Murjāņos

Šī gada jūnijā un jūlijā Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā nogādāti 19 ozolu paraugi, no kuriem piecos gadījumos vismaz viena no slimību izraisošajām baktērijām apstiprināta, liecina Valsts meža dienesta veiktie ozolu mežaudžu apsekojumi.  Slimība apstiprinājusies Sējas novada Murjāņos, Raņķu pagastā, Ungurmuižā, Bebrenes pagastā un Vecsalienā augošajiem ozoliem.

Lasīt vairāk...

Latvijas Dabas fonda mobilais ganāmpulks ganīsies Jūrmalā

Latvijas Dabas fonda projekta “GrassLIFE” ietvaros izveidotais mobilais ganāmpulks šonedēļ ieradīsies Jūrmalā, pļavā pie Priedaines. Ganāmpulks tur uzturēsies aptuveni trīs nedēļas, noganot vērtīgo piejūras zālāju. Lielisks skats uz mobilā ganāmpulka darbu pavērsies visiem, kas dodas uz Jūrmalu ar vilcienu – pļava atrodas pie dzelzceļa tilta pār Lielupi, braucot no Rīgas – labajā pusē, informēja Latvijas Dabas fonds.

Lasīt vairāk...

Garkalnes novadā "Stikla šķiratlonā" sašķirotas 2,06 tonnas stikla

Garkalnes novadā noslēdzies SIA “Eco Baltia vide” rīkotais “Stikla šķiratlons”, kura laikā no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņēma izlietoto un nevajadzīgo stikla iepakojumu. Garkalnes novadā “Stikla šķiratlonam” pieteicās 39 mājsaimniecības, kuras sašķirojušas un pārstrādei nodevušas 2,06 tonnas stikla atkritumu – nevajadzīgās pudeles un burkas.

Lasīt vairāk...

Vai un ko zvejosim turpmāk? (turpinājums)

“Mencas apēd mazās zivis, kas neapēd zooplanktonu, un tas tīra jūru” – tāds ir pamatojums Pasaules Dabas fonda (PDF) aicinājumam iedzīvotājiem pavisam atteikties no mencām savā ēdienkartē. To, vai sauklim “Lai jūra čum un mudž” ir arī zinātnisks pamats, devāmies noskaidrot uz Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu BIOR.

Lasīt vairāk...

Vai un ko zvejosim turpmāk?

No 1. jūlija Eiropas Komisija (EK) jau gatavojās pilnībā aizliegt mencu zveju Baltijas jūras austrumu daļā. Rīgas ielās parādījušies uzrunājoši reklāmas stendi: “Neēd Baltijas jūras mencu – ļauj tai uzturēt mūsu jūru tīru!” Tos izvietojis Šveicē reģistrētais Pasaules Dabas fonds, kura īstenotā kampaņa “Lai jūra čum un mudž” atsauc atmiņā nesenos notikumus zivsaimniecības nozarē – zvejniekiem tika solītas lielas kompensācijas par atteikšanos no sava senā aroda, un tika gatavota jauna kuģu sagriešanas programma. Taču, vai tas būs brīnumlīdzeklis zivju krājuma saglabāšanai turpmākajos 10 gados un lielai rūpnieciskai zvejai turpmāk, ir un paliek atklāts jautājums.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.