Menu

Viedokļi

Komentārs. Kas būtu mūsu Latvija bez kokiem?

Šīs rindas no dzejnieces Ārijas Elksnes dzejoļa man ienāca prātā (un, patiesību sakot, neatstāja visu vakaru), pagājušajā nedēļā presē izlasot ziņu, ka Ērgļu novada vadība nociršanai grasās izsolīt 27 hektārus meža, kas atrodas Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja "Braki" apkaimē. Skaļi par to sāka runāt režisore Māra Ķimele un vietvaras opozīcijas deputāti, savā publiskajā uzrunā Ērgļu novada pašvaldību aicinot vēlreiz neizspēlēt Blaumaņa drāmu "Indrāni", tikai šoreiz – krietni plašākā mērogā.

Lasīt vairāk...

Pāvils Brūvers. Mistērija Baldonē

Daudz kas mūsu pasaulē joprojām ir tāds, ko varam saukt par mistēriju. Ir daudz tādu jautājumu, uz kuriem mūsdienu zinātne vēl nav varējusi dot noteiktu, skaidru atbildi. Piemēram, viena no lielākajām mistērijām, ko zinātnieki cenšas atrisināt, ir t.s. tumšā enerģija, kas caurstrāvo kosmosa telpu, tāpat arī tumšā matērija, kas Visumā vairākas reizes pārsniedz to matēriju, kas ir acīm redzama.

Lasīt vairāk...

Ritvars Raits. Apēst simtgadi vakariņās?

Kamēr Latvijas valsts simtgades nedēļa nav sākusies, gribu izteikt savu viedokli par tiem, kuri šos svētkus mēģina sabojāt. Par tiem, kuri mētājas ar it kā patriotiskiem saukļiem, bet patiesībā, manuprāt, ir visīstākie pseidopatrioti. Jau pirms kāda laika izskanēja, ka Latvijas simtgades svinības izmaksāšot 60 miljonus eiro. To dzirdēja teju visi, bet retais piefiksēja, ka šī summa jāizdala pat uz vairākiem gadiem, turklāt lielākā daļa no tās tāpat tiktu tērēta kultūras pasākumiem, tikai tagad tie pieskaņoti mūsu valsts nozīmīgajai jubilejai.

Lasīt vairāk...

Profesors Andris Pētersons: Skriešana iemāca mērķtiecību

Pagājušajā nedēļā aizvadīts dubultmaratons “Taisnais 2018”, kura organizatoru vidū bija arī skriešanas entuziasts, biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Andris Pētersons. Lai gan viņa kontā šogad ir jau 14 maratoni un līdz gada beigām plānots vēl viens, Andris sevi dēvē par gadījuma skrējēju. Viņš stāsta, ka skriešana iemāca būt mērķtiecīgam, domāt loģiski un spēt atrast risinājumu dažādās situācijās.

Lasīt vairāk...

Aptauja Rīgā: Vai piekrītat Valsts prezidenta izvēlei nominēt Jāni Bordānu premjera amatam?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu nolēmis uzticēt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidātam Jānim Bordānam, aicinot viņu divu nedēļu laikā – līdz 21. novembrim – izveidot valdības aprises un nodrošināt tai vairākuma atbalstu. Ja vienošanās šajā laikā netiks panākta, Valsts prezidents aicinās citu Ministru prezidenta kandidātu veidot valdību.

Lasīt vairāk...

Skolotāja: Vēlos mainīt attieksmi pret krievu valodu

Skolotājai Elenai Koshelevai ir doktora grāds ekonomikā, ko viņa ieguvusi savā dzimtenē – Krievijā. Latvijā viņa jau trešo gadu pasniedz krievu valodu pamatskolēniem un vidusskolēniem. Viņa stāsta, ka galvenais mērķis ir mainīt bērnu un jauniešu attieksmi pret šo valodu, lai to nesaistītu ar konkrētu valsti un tās politiku, bet – ļautu iepazīt kultūru. Viņai ir arī audzināmā klase, ar kuru skolotāja vēlas izaugt kopā, bet par pedagoga profesijas prestižu Elēna saka: Latvijā skolotājus ciena daudz vairāk nekā Krievijā.

Lasīt vairāk...

Aptauja Salaspilī: Kā vērtējat ieilgušo kultūras nama rekonstrukciju?

Pirms gada "Rīgas Apriņķa Avīze" rakstīja par Salaspils novada domes nespēju vienoties par kultūras nama "Enerģētiķis" rekonstrukciju, kas tika apstādināta pirms pusgada. Būtiskas izmaiņas nav notikušas arī šobrīd. Kultūras nama liktenis joprojām ir neskaidrs, lai gan bija paredzēts, ka rekonstruētā ēka tiks atklāta valsts simt gadu jubilejā. Joprojām pašā Salaspils centrā rēgojas pusnojaukts grausts, tiesa – šobrīd viena tā daļa no ārpuses ir nosegta ar plēvēm.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.