Menu
 

Viedokļi

Aptauja Saulkrastos. Kuras uzskatāt par bīstamākajām atkarībām?

Veiksmīgas starptautiskās sadarbības rezultātā īstenota operācija kokaīna tranzīta apturēšanā, izņemot līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas. Policija aizturēja piecus Latvijas pavalstniekus – trim no viņiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, pārējiem diviem aizturētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Kopumā kravas vērtība varētu būt aptuveni 65 miljoni eiro.

Lasīt vairāk...

Uztura speciāliste: Sabalansēts uzturs īpaši svarīgs ziemā

Mūsdienu steidzīgais dzīves ritms iezīmē ne pārāk veselīgu tendenci – arvien vairāk strādājošu cilvēku taupa laiku uz veselībai tik svarīgo pusdienu rēķina. Darba steigā izlaistas pusdienas ne tikai mazina produktivitāti un veicina liekā svara pieaugumu; īpaši kaitīgs šāds ieradums ir ziemā, kad izlaista ēdienreize vairāk nekā citos gadalaikos rada enerģijas trūkumu un vājina imunitāti.

Lasīt vairāk...

Mārcis Bendiks. Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau apsveici Bičkoviča kungu vārdadienā?” Paga, paga! Augstākās tiesas priekšsēdis ir – ak, jā! – ir... Nu tak ir... Nu jā! Ivars! Bet vārdadiena Ivariem ir... 1. martā!

Lasīt vairāk...

Pedagoģe: Skolēniem jāsaprot, ka internets nav tikai sociālie tīkli

Skolēnu plašās zināšanas par interneta un mobilo lietotņu izmantošanu ikdienā ir diezgan liels mīts. Dažbrīd jauniešiem zināšanas par interneta iespējām beidzas ar dažu populārāko sociālo tīklu lietošanu, taču, tiklīdz informācija jāmeklē mācību vajadzībām, rodas problēmas.

Lasīt vairāk...

Eksperts: Ir aplami uzskatīt, ka jaunieši var mācīties tikai klasē skolotāja vadībā

Lai gan Latvijas vispārizglītojošajās skolās audzēkņu skaits ik gadu pārsniedz 200 000 (2017./2018. gadā – 205 113 izglītojamie, 2016./2017. gadā – 204 265 izglītojamie, 2015./2016. gadā – 202 715 izglītojamie), Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD dati liecina, ka Latvijā 10% sieviešu un gandrīz 20% vīriešu 25-34 gadu vecumā nav ieguvuši vidējo izglītību.

Lasīt vairāk...

Aptauja Rīgā. Vai neesat vīlies savā izvēlē vēlēšanās?

Kopš 6. oktobra, kad tika vēlēta 13. Saeima, pagājis krietns laiciņš, un vēlētāji ar lielāku vai mazāku uzmanību vēl joprojām seko līdzi valdības veidošanas procesam, kur vērojami gan negaidīti pavērsieni, gan atklājas jaunas šķautnes jaunievēlēto politiķu rīcībā, brīžiem izskan pretrunīgi vēstījumi pat no vienas partijas pārstāvjiem.

Lasīt vairāk...

Aptauja: "Rail Baltica" projektam audzis atbalstītāju skaits

81% Latvijas iedzīvotāju atbalsta “Rail Baltica” projektu Latvijā, no tiem – 33% ļoti pozitīvi.  Divu gadu laikā to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas ļoti pozitīvi vērtē “Rail Baltica” projektu, audzis par 8 procentpunktiem, jo 2016. gada nogalē ļoti pozitīvi noskaņoti bija 25% iedzīvotāju.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.