Menu
 

Aptauja Saulkrastos. Vai jums pietrūkst Ziemassvētku laika pasākumu? Apriņķis.lv

 • Autors:  Liene Ozola
Foto - Liene Ozola un arhīvs Foto - Liene Ozola un arhīvs

Covid-19 pandēmijas dēļ šogad piedzīvojam neierastu pirmssvētku laiku – bez kņadas, veikalu reklāmām un dāvanu piedāvājumiem. Laiks pirms Ziemassvētkiem parasti bija rosīgs, gatavojoties dažādiem pasākumiem skolās, bērnudārzos, darba kolektīvos. Vecāki šuva tērpus un līmēja maskas mazākajiem ģimenes locekļiem, notika gatavošanās apsveikumiem darba kolektīvos un plašākiem publiskiem pasākumiem. Šogad decembri pavadām ārkārtējās situācijas apstākļos, kad dažādu ierobežojumu dēļ varam pildīt tikai neatliekamākos pienākumus, ierobežota ir arī vistuvāko cilvēku sastapšanās, ja tie nedzīvo zem viena jumta ikdienā.

Lāsma, medmāsas palīdze

Protams, pietrūkst pasākumu – gan bērnu eglītes, gan priecīgas svētku sagaidīšanas darba kolektīvā. Šobrīd visi dzīvojam katrs savā alā ierāvušies.

Velga, pārdevēja

Man visvairāk pietrūkst tikšanās ar vienu no meitām un mazbērniem. Tieši kopīgas svētku svinēšanas lielā ģimenes lokā.

Ilze, manikīre

Jā, ļoti gribētos pabūt kādā ballē, pasēdēt pie galda ar ģimeni un draugiem. Tā visa šogad ļoti pietrūkst.

Tatjana, pārdevēja

Man nepietrūkst eglītes kā izrotāta kociņa, tā man ir iegādāta un ir mājās, bet, protams, ir žēl un skumīgi, ka citu pasākumu nebūs.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  Skolnieciņš no Pokaiņu meža Pirmdiena, 14 Decembris 2020 17:28 Komentāra saite

  2020. gads iet uz beigām. Daudziem no mums šis gads bija neveiksmīgs. Līdz ar kovid-19 (covid-19) sērgas ienākšanu mūsu valstī sākās ekonomiskā krīze. Lai gan pašlaik Latvijā plosās gan kovid-19 sērga, gan ekonomiskā krīze, taču mēs nezaudēsim cerību, apņēmību un gribasspēku. Nepadosimies kovid-19 sērgas priekšā! Saglabāsim brīvu gribu un staltu stāju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atcerēsimies savu svabado senču tradīcijas un paražas! Godāsim Latvju Dievus – latvietības aizstāvjus! Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes! Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntītes, lai atgaiņātu mošķus un nelaimes. Ziedosim uz svētakmeņa savā privātajā mežiņā baltmaizes klaipu, sauju graudu, vārītu olu un medus gabaliņu. Lūgsim Latvju Dievu labvēlību un svētību. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar mīlestību un labestību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Skolnieciņš #pagāni #sentēvi #rituāli #LatvjuDievi #Māra #Pērkons #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #spēks #auglība

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.