Menu
 

Pieci būtiski ieguvumi, ko sniedz energoefektīvu sadzīves iekārtu izmantošana

  • Autors:  “LG Electronics” eksperti
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Mūsdienās mājsaimniecības joprojām ir vienas no galvenajām vaininiecēm kaitīgo siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju pieaugumam. Tas ir sadzīves iekārtu dēļ, kas nereti patērē daudz vairāk enerģijas kā mēs vēlētos, tāpēc ieteicams izmantot mūsdienu inovāciju sniegtās priekšrocības, piemēram, lietojot energoefektīvas iekārtas kaitīgo izmešu samazināšanai.

1.Palīdz novērst siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas
Siltumnīcefekta izraisošās gāzes ir galvenais globālās sasilšanas un klimata izmaiņu cēlonis. Šīs gāzes veicina infrasarkanā starojuma absorbciju, tādējādi, uztverot un noturot karstumu atmosfērā, Zemes izstarotais siltums turpinātu palielināties.

2.Samazina ūdens patēriņu
Ņemot vērā mājsaimniecību un uzņēmumu pieprasījumu pēc elektrības, elektroenerģijas cenas katru gadu palielinās, tāpēc jau savlaicīgi ieteicams izvēlēties energoefektīvas sadzīves iekārtas, lai mājās nodrošinātu efektīvu elektrības taupīšanu, vienlaikus jums palīdzot arī samazināt rēķinus par ūdens patēriņu. Energoefektīvās sadzīves iekārtas jums palīdzēs sniegt lielākas ērtības, jo tās ne tikai samazinās izdevumus par ūdens patēriņu, bet tās var arī palīdzēt mājsaimniecības darbus paveikt efektīvāk, vienlaikus aizsargājot vidi.

3.Samazina elektrības rēķinu
Lai samazinātu rēķinus par elektrību, iespējams sākt pat ar pašu mazumiņu. Piemēram, elektrības rēķinu var palīdzēt samazināt kvēlspuldžu nomainīšana pret energoefektīvām LED vai CFL spuldzēm. Savukārt, izvēloties jaunu sadzīves tehniku, svarīgi pievērst uzmanību arī iekārtu marķējumam, kas ir no A (augsta) līdz G (zema) energoefektivitātes līmeņa.

4.Palīdz samazināt kaitīgos izmešus
Oglekļa pēdas nospiedums ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, kas rodas no mājokļu un uzņēmumu fosilo kurināmo patēriņa. Šie kaitīgie izmeši var veicināt Saules karstuma uztveršanu Zemes atmosfērā, kas ir viens no galvenajiem vides izmaiņu cēloņiem. Energoefektīva iekārtu izvēle ir vienkāršs solis, lai kaut nedaudz samazinātu savu oglekļa pēdas nospiedumu, palīdzot samazināt klimata izmaiņu ietekmi uz dzīvajām būtnēm.

5.Ietaupa finanses
Energoefektīvās sadzīves iekārtas ir svarīgas jūsu dzīves kvalitātes uzlabošanai, jo dažas no šīm sadzīves iekārtām kalpos ilgāku laiku un retāk būs jāveic to apkope, tāpēc tās var palīdzēt jums ietaupīt naudu un arī laiku. Piemēram, parastās spuldzes nomaiņa pret energoefektīvāku spuldzi – jūs novērosiet, ka tā kalpo ilgāk un retāk būs nepieciešams doties uz veikalu, lai iegādātos jaunu, vienlaikus palīdzot samazināt elektroenerģijas izdevumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.