Menu
 

Pētījums: Liela daļa Latvijas iedzīvotāju cer uz 1000 eiro lielu pensiju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas iedzīvotāju gaidas par pensijas apmēru gada laikā ir ievērojami augušas. Lielākā daļa (45%) pensijā sagaida vismaz 75% līdz 100% no esošās algas, bet trešdaļa sagaida, ka pensija pārsniegs šī brīža ienākumus, liecina “Swedbank” veiktais paaudžu pētījums. Absolūtos skaitļos tie ir vidēji 1000 eiro. Šobrīd vidējā pensija valstī, kādu saņem lielākā daļa senioru, ir 320 eiro.

Visoptimistiskākā par savām vecumdienām šobrīd ir tūkstošgades jeb millenials paaudze. Taču, jo tuvāk ir pensionēšanās vecums, jo pesimistiskāks ir iedzīvotāju skatījums par savu finansiālo nodrošinājumu vecumdienās.

Piemēram, Z paaudze (18-21 gads) uzskata, ka vecumdienās būs aktīvi un baudīs visu, kam šobrīd neatliek laika (39%), vai arī līdzināsies saviem vecvecākiem, tikai būs finansiāli nodrošinātāki (20%). Tūkstošgades paaudze (21-34 gadi) cer būt sociāli aktīva un baudīt dzīvi (38%), kā arī turpināt strādāt savam priekam (30%).

X paaudze (35-49 gadi) jau vairāk apzinās, ka nāksies strādāt, lai izdzīvotu (30%), vai arī nāksies dzīvot daudz pieticīgāk (28%), jo būs zemi ienākumi. Savukārt pēckara paaudze jeb Baby Boomers (50-64 gadi) jau pesimistiski gatavojas finansiāli pieticīgām vecumdienām ar ļoti zemiem ienākumiem (37%).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.