Aptauja Saulkrastos: Ko jums nozīmē 16. marts?

(Komentēt)
Aptauja Saulkrastos: Ko jums nozīmē 16. marts? Foto: Liene Ozola un arhīvs
16. marts, 10:24

Latviešu leģions sastāvēja no 15. un 19. divīzijas. 1944. gada martā fronte pietuvojās Latvijas austrumu robežai, un no 16. līdz 19. martam norisinājās smagas kaujas Mudes upes krastā par augstieni "93,4". Tā bija pirmā un vienīgā kauja Otrā pasaules kara laikā, kad abas Latviešu leģiona divīzijas cīnījās plecu pie pleca, turklāt latviešu augstāko virsnieku vadībā. Kauja tika uzvarēta.

Tāpēc pēc kara trimdā nokļuvušo latviešu leģionāru dibinātā organizācija "Daugavas vanagi" 16. martu sāka atzīmēt kā latviešu leģionāru piemiņas dienu. Latvijā to pirmo reizi atklāti atzīmēja 1990. gadā.

Inese, sekretāre-lietvede
16. marts? Nē, es neko tajā dienā īpaši nesvinu. Ja laiks būs labs, aiziešu gājienā, bet tā principā es neko īpaši nepiedomāju par šo datumu.
Gunta, pensionāre
Neko nenozīmē. Es piketos un mītiņos nepiedalos, bet manas domas ir tādas: ja kāds grib, lai svin šos svētkus. Tas ir līdzīgi kā ar 8. martu – ir cilvēki, kuriem tie ir svētki, bet ir cilvēki, kuriem tas neko nenozīmē.
Vitālijs, pensionārs
Manam dēlam tajā dienā ir vārda diena. To es svinu, bet citādi, manuprāt, tur atkal būs nemieri, atkal būs cittautību cilvēki, kas tos nemierus taisīs. Un tas nav labi.
Lilija, pensionāre
Es nesvinu šo dienu, jo man neviens ģimenē nav bijis leģionā, taču, domāju, tie sirmie vīri piemiņas dienu ir pelnījuši, jo viņu paliek arvien mazāk un mazāk.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Jaunākās ziņas

Meklēšana

Jaunākie sludinājumi

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE
aprinkislv
Foto: Ikšķile briest vasaras lielkoncertam. Foto Matīss Markovskis aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/YGuRQ99Zdc

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018