Menu
 

Kultūra

Balvu par mūža ieguldījumu saņems dzejnieks un grāmatizdevējs Uldis Auseklis

Balvu “Zelta ābele 2018” par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņems dzejnieks un grāmatizdevējs Uldis Auseklis, trešdien preses konferencē paziņoja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka. Balvas žūrijas komisijas priekšsēdētājs Agris Dzilna norādīja, ka par nominantiem septiņās kategorijās žūrija balsojusi teju vai vienbalsīgi, atskaitot vien pāris gadījumu.

Lasīt vairāk...

Pierīgas vokālo ansambļu konkursā skanīgākās balsis Babītes "Karamelēm"

Babītes vidusskolā aizvadīta Pierīgas izglītības un kultūras iestāžu vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2019” pirmā kārta, kurā piedalījās septiņi jaunākās un vidējas grupas kolektīvi. Lielāko atzinību izpelnījās mājinieces, Babītes kultūrizglītības centra vokālais ansamblis “Karameles”.

Lasīt vairāk...

Ieva Struka: Tā ir unikāla iespēja – piedzīvot mūsu teātra simtgadi!

Nākamnedēļ ar jubilejas koncertu un balli tiks svinēta Latvijas Nacionālā teātra 100. dzimšanas diena, turklāt ikviens ir aicināts ieskatīties teātra jubilejai veltītajā digitālajā izdevumā “Latvijas Nacionālā teātra 100 gadi” (100.teatris.lv), kur atrodams gana daudz interesantu faktu un vēsturisku fotogrāfiju par teātra ēku, vēsturi un personībām.

Lasīt vairāk...

Koncertzālē "Lielais Dzintars" izskanēs Ainara Virgas 55 gadu jubilejas koncerts

Populārais rokmūziķis, liepājnieks Ainars Virga 6.aprīlī svinēs 55 gadu jubileju. Par godu šim notikumam, mūziķis 18.aprīlī nolēmis sarīkot vērienīgu jubilejas koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”. Ar šo koncertu Ainars turpina ar Liepāju saistīto mūziķu jubilejas koncertu ciklu, ko 6.aprīlī aizsāks dziedātājs Igo, 6.maijā turpinās Juris Pavītols un 11.maijā – grupa “Credo”.

Lasīt vairāk...

Foto: Siguldā pirmizrādi piedzīvo dejas un mūzikas izrāde "Māsa Kerija"

Pirmo tikšanos ar skatītājiem kultūras centrā “Siguldas devons” piedzīvojis atjaunotais Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs “Māsa Kerija”. Emocionāli jaudīgā mūzikas un dejas izrāde tapusi Valda Lūriņa režijā un Alberta Kivlenieka horeogrāfijā. Kerijas, Herstvuda un Druē mīlas trīsstūri uz skatuves izdzīvo Kristīna Zaharova, Rihards Lepers un Normunds Rutulis, bet stāstu papildina profesionālu dejotāju grupa.

Lasīt vairāk...

Skolēnus aicinās izzināt dažādus tautastērpus, tostarp Vangažos

“Sprīdīša skola” aicina mazākumtautību bērnus uz nodarbībām “Tautastērpi Latvijā”, lai meklētu un atrastu līdzīgo un atšķirīgo latviešu un Latvijā dzīvojošo tautu kultūrā un tradīcijās. Plašāk iepazīt tautastērpu vēsturi un to valkāšanas tradīcijas 2019. gada 22. februārī būs iespēja Jelgavas 5. vidusskolas, 1. martā – Vangažu vidusskolas un 8. martā – Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolēniem.

Lasīt vairāk...

Dziedātāju Elīnu Šimku iedvesmo jauni izaicinājumi

Dziedātāja un skaistās balss īpašniece Elīna Šimkus audzina dēliņu Bernardu, kurš nesen nosvinēja gada jubileju, taču viņa atrod laiku arī skatuvei un koncertiem. Jau šosvētdien, 24. februārī, Elīnas balss būs dzirdama Dzintaru koncertzālē, kur ciklā "Brīvdienu mūzika" viņa koncertēs kopā ar pianisti Ēriku Milleri. Koncertprogrammai, par kuras vadīšanu rūpēsies diriģents Jānis Ozols, Elīna izvēlējusies opermūziku, dziesmas un seno mūziku – Mocartu, Hendeli, Edvardu Grīgu, Sergeju Rahmaņinovu, Lūciju Garūtu un Jāzepu Vītolu.

Lasīt vairāk...

Foto: Pauls, Busulis, Kaupers un citas zvaigznes cikla "Kino un teātra mūzika" pirmajā koncertā Dzintaros

Dzintaru koncertzālē izskanējis cikla “Kino un teātra mūzika” pirmais koncerts, uz kuru klausītājus aicināja Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis. Kopā ar Maestro Raimondu Paulu bija iespēja tikties ar dziedātājiem Intaru Busuli, Renāru Kauperu, Dināru Rudāni, režisoriem Jāni Streiču un Annu Viduleju, kā arī aktieriem Lilitu Ozoliņu, Mariju Bērziņu un Mārci Maņjakovu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.