Baznīcu naktī varēs iepazīt vairāk nekā 180 dievnamu visā Latvijā, tai skaitā arī Pierīgā

(Komentēt)
"Baznīcu nakts 2016" Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā Rīgā "Baznīcu nakts 2016" Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā Rīgā Foto: “Baznīcu nakts” organizatori
2017. gada 10. aprīlis, 12:28

No Alojas līdz Aknīstei, no Viļakas līdz Rucavai – tik plaši Latviju pārskanēs zvanu skaņas dievnamu torņos kultūras notikumā "Baznīcu nakts". Šogad dalību pieteikušas 180 baznīcas visā Latvijā. Pasākums norisināsies 2. jūnija vakarā laikā no plkst. 18.00.

Visvairāk dalībnieku šogad būs Vidzemē – 56 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 38 baznīcas, Kurzemē būs 35 baznīcas, no tām Liepājā – 7, savukārt Latgalē – 14 baznīcas. Rīgā un Pierīgā atvērtas būs 36 baznīcas. Visi dievnami atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē, informē kultūras notikuma "Baznīcu nakts" komunikācijas vadītāja Inese Knipše.

"Baznīcu nakts notiek, pateicoties vairāku simtu cilvēku brīvprātīgam darbam. Viņu vidū ir draudžu brīvprātīgie, mācītāji, mūziķi un mākslinieki. Novērtējam ikviena ieguldīto laiku, jo, tikai pateicoties tam, dalībnieku skaits ik gadu ir nemainīgi augsts.

Īpaši priecājamies par 40 baznīcām, kuras šogad pasākumā piedalīsies pirmo reizi. Ir svarīgi nostiprināt baznīcu draudžu līdzdalību arī turpmāk, lai 2018. gadā, godinot Latvijas simtgadi, "Baznīcu naktī" piedalītos 200 Latvijas kristīgo draudžu baznīcu," aicina organizatoru pārstāve Sintija Sproģe.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā, kā arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām, norāda I. Knipše.

Paredzams, ka arī šī gada "Baznīcu nakts" programmas būs radošas, muzikālas un sirsnīgas. Jau tagad dalību apstiprinājuši vairāki Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Daži no viņiem: sieviešu koris "Balta", "Ave Sol" jauktais koris "Laudate Charismata" sadarbībā ar Rīgas Kamerorķestra mūziķiem, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivače", kultūras pils "Ziemeļblāzma" jauktais koris "Norise, "Ave Sol" kamerkoris "Cantus", ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

Koris "Balsis" diriģenta Inta Teterovska vadībā turpinās pērn iesākto un atkal veidos koncertprogrammu Īles baznīcā kopā ar dziedātāju Evitu Zālīti. Latvijas baznīcās viesosies arī mākslinieki no Ukrainas un Lietuvas, ko pārstāvēs Kauņas Tehnoloģiju universitātes jauktais koris "Absolvents" un citi, informē I. Knipše.

Baznīcu nakts programmā līdzīgi kā pērn būs iekļautas arī ekumeniski vienojošas iniciatīvas – baznīcu zvanu skaņas plkst. 18.00, kopīga Tēvreizes lūgšana plkst. 21.00. baznīcu draudzes arī aicinātas savos dievnamos izkārt Latvijas karogu un noturēt aizlūgumus par Latvijas tautu un valsts ceļu uz simtgadi.

Iecerēts, ka šogad "Baznīcu nakts" vienojošā tēma būs "Ģimene". Līdzās tam draudzes būs aicinātas programmā iekļaut Reformācijas 500. gadam veltītas norises, vēsta kultūras notikuma komunikācijas vadītāja.

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" Latvijā notiek kopš 2014. gada, pulcējot vairāk nekā 190 dievnamus visā Latvijā. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums, skaidro I. Knipše.

Lasīt 916 laiki
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kategorija Kultūra

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ministru kabinets ārkārtas sēdē 12. februārī faktiski bez debatēm apstiprināja nepilnas četrdesmit lappuses garu do… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Pierīgas pensionāru apvienības jubilejā aprinkis.lv/zinas/item/433… pic.twitter.com/4Q7Mh6vgk8
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: dziesmas, dejas, filmas, izrādes, balles, sports aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/4YJe64xBd3

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
19. februārī plkst.18.00 “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatvē 36, Ādažos” būvniecības iecer… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Izcila ziņa visiem ziemas aktīvās atpūtas cienītajiem – Siguldā un tās apkārtnē ir atvērtas visas slēpošanas trases… twitter.com/i/web/status/9…
CSP_Latvija
Visblīvāk apdzīvotie novadi ir Pierīgā, kā arī Cēsu un Aizkraukles novads. pic.twitter.com/TTDe65foUR

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018