Foto: Siguldā atklāta kaligrāfijas izstāde Dzimtas koks

(Komentēt) Galerija Video
Foto: Siguldā atklāta kaligrāfijas izstāde "Dzimtas koks" Foto: A. Stiglics. Video: Reinis Janulis
2017. gada 10. oktobris, 11:55

Pagājušajā piektdienā, 6. oktobrī, Siguldas novada bibliotēkas izstāžu zālē tika atklāta kaligrāfijas izstāde "Dzimtas koks", kura tapusi, noslēdzoties vienam no Siguldas pašvaldības finansētajiem kultūras projektiem – papīrmākslas darbnīcas "Viktora vēstules" kaligrāfijas kursiem.

Izstādē aplūkojami deviņu dažādu autoru darbi, katrs atšķirīgs stilistikā un iecerē, taču tos vieno kaligrāfijas māksla un pētniecība, apkopojot un mākslinieciski vizualizējot materiālu par kādas konkrētas dzimtas koku, informē Inta Janule.

Kā izstādes atklāšanā teica šī projekta autore Zinaīda Ceske, līdz izstādei "Dzimtas koks" nonākuši tikai pacietīgākie kursanti, jo sākumā kaligrāfijas nodarbības apmeklēja apmēram trīsreiz vairāk interesentu, ka vajadzējis veidot pat vairākas grupas. Taču kaligrāfija ir skaistas rakstīšanas māksla, izmantojot spalvu un tušu, un tā prasa neizmērojamu pacietību, kā arī daudzkārtējus atkārtojumus un vingrināšanos, tajā skaitā nebeidzamu mājasdarbu pildīšanu, lai šīs prasmes attīstītu, tāpēc pamazām atkrituši tie, kam vai nu trūka šīs pacietības, vai nu laika.

Arī izstādes darbu autores, izstādes atklāšanā sakot paldies Siguldas novada pašvaldībai un savai pasniedzējai Zinaīdai Ceskei, atzina, ka gan kaligrāfija, gan pats process, kurā notika jau izstādes darba veidošana, ir gluži kā meditācija un kā satikšanās ne tikai ar izaicinājumiem, bet arī ar sevi un savu dzimtu, tā bija nezināmo robežu paplašināšana.

Savukārt izstādes atklāšana 6. oktobra vakarā bija svētki. Svētki kaligrāfijas mākslai, svētki pabeigtam darba posmam, svētki visiem, kas tajā iesaistījās, un svētki dzimtām un ģimenēm, kuru dzimtas koki, neparasti un skaisti vizualizēti, kaligrāfiskajos rakstos ierakstīti, līdz 20. oktobrim apskatāmi Siguldas novada bibliotēkā, norāda I. Janule.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018