Mārupes kultūras namā atklāta izstāde Omītes leģendas

(Komentēt)
Mārupes kultūras namā atklāta izstāde "Omītes leģendas" Foto: Mārupes novada pašvaldība
10. novembris, 10:56

Mārupes kultūras namā ar sirsnīgām sarunām un aizraujošiem stāstiem atklāta izstāde "Omītes leģendas", kur ikvienam interesentam ir iespēja caur mūsu novada senioru dzīves stāstiem, fotogrāfijām un mākslinieku darbiem iepazīt novada vēstures līkločus.

Biedrība "Ievas radošā darbnīca", īstenojot projektu "Omītes leģendas", apkopojusi vēstījumus par Mārupes ģimeņu senioriem – vecmāmiņām, vecvecmāmiņām, opīšiem – esejas, sacerējumus, īsas biogrāfijas, dzeju. Kā dzīvoja, kā strādāja, kā sapņoja un mīlēja. Iegūti arī interesanti foto materiāli no seniem ģimeņu albumiem. Savukārt mākslinieki, iedvesmojoties no stāstu varonēm Genovevas, Guntas un Vincentīnes, radījuši īpašus mākslas darbus.

Atklāšanas pasākumā sirsnīgā un radošā atmosfērā bija iespēja klātienē tikties ar projekta dalībniekiem, māksliniekiem un mūsu stāstu varonēm – vecmāmiņām. Tika apbalvoti arī labāko stāstu autori. Iesniegtos darbus vērtēja rakstnieks Māris Bērziņš, kurš katram projekta dalībniekam bija piemeklējis īpašu grāmatu.

Māksliniece un biedrības "Ievas radošā darbnīca" pārstāve Ieva Caruka par projektu saka: "Tieši mūsu omītes ir tās, kas stāsta par "dzīvo" Latvijas vēsturi, par īstu mīlestību un pamatvērtībām visos laikos. Lai gan seniori labprāt gatavi dalīties un nodot savus vēstījumus nākošajām paaudzēm, diemžēl mums šajā dinamiskajā laikmetā bieži vien nav laika ieklausīties. Man ir patiess gandarījums par šī projekta īstenošanu un iespēju mūsu omīšu stāstiem tikt sadzirdētiem."

Šajā reizē projekta trīs mākslinieces – Ieva Caruka, Santa Intere un Anna Marija Caruka – veica izpētes darbu par Mārupes novada dzimtu vēsturi Tīraines ciemā. Projekts īstenots pateicoties Mārupes novada pašvaldības projektu konkursa "Mārupe – mūsu mājas" iegūtajam finansējumam un ir veltījums Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai.

Vairāk foto skatīt šeit.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8
aprinkislv
Māris Zanders. Dažas pārdomas, pirms sākas iepirkšanās drudzis aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Knxe2p0z8l

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Gada sportisti Jūrmalā – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs jurmala.lv/lv/sabiedriba/… pic.twitter.com/XSRALcgQMO
Ikskilelv
Aicinām pieteikt saldumu paciņu saņemšanai Ikšķiles novadā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītība… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Ar saukli Ziemasspēki nāk" Siguldā norisināsies Ziemassvētku pasākumi un koncerti- m.facebook.com/story.php?stor… pic.twitter.com/F9ACZNGLGi

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017