Aprinkis.lv - Operetes teātris sāk jauno sezonu ar muzikālu piedzīvojumu spēli "Karlsons"

Operetes teātris sāk jauno sezonu ar muzikālu piedzīvojumu spēli Karlsons

(Komentēt)
Operetes teātris sāk jauno sezonu ar muzikālu piedzīvojumu spēli "Karlsons" Foto: Pēteris Čivlis
2017. gada 27. novembris, 14:49

Dzīvesprieks un enerģija kūsās Operetes teātra solistu versijā jaunajā piedzīvojumu spēlē – muzikālajā izrādē bērniem "Karlsons" Valda Lūriņa režijā. Ar to Operetes teātris sācis savu piekto sezonu, un nākamo izrādi būs iespēja redzēt jau 3. decembrī Rīgas Kongresu namā.

"Astrīda Lingrēne lika mums noticēt, ka Karlsons atlidos, jo viņš taču apsolīja atgriezties, un tad jautrība atkal turpināsies," bērnības atmiņās kavējas Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja, mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska. "Lingrēne rakstīja bērnam sevī un ticēja, ka viņas grāmatas veicinās cilvēcību, labāku dzīvi un demokrātiskus uzskatus jauno lasītāju vidū. Tieši šīs vērtības mūs ar autori vieno un pārliecina mani iestudēšanai izvēlēties viņas darbus."

Valda Lūriņa režijā tapusī muzikālā piedzīvojumu spēle "Karlsons" ir veidota pēc slavenā Astrīdas Lingrēnes un Ārnes Oita operetes-mūzikla motīviem. Pēc pirmizrādes jūlijā Otrajā starptautiskajā operetes festivālā, tā tagad būs skatāma 3. decembrī plkst. 13.00 Rīgas Kongresu namā, informē Latvijas Operetes fonda preses sekretāre Diāna Ponaskova.

Tas ir brīnumu stāsts, kas liks smieties un raudāt, un trīcēt no uztraukuma. Karlsona lomā iejutīsies jaunais, daudzsološais aktieris Agris Krapivņickis, savukārt Valērija Koļago, kas skatītājiem jau labi pazīstama kā zaķēns Pauks vai komponiste Dēzija Darlingtone Latvijas Operetes fonda iestudējumos, šoreiz būs Brālītis. Izrādē piedalīsies arī Laura Purena, Sabīne Krilova, Tatjana Kopača un citi jaunie operetes solisti. Muzicēs Madara Kalniņa džeza ansamblis. Izrādes horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte.

Brālīša lomas atveidotāja Valērija Koļago saka: ""Karlsons" ir rotaļu un prieka pilna, muzikāli un horeogrāfiski bagātīga, mūsdienīga izrāde, kas uzrunās kā bērnus, tā viņu vecākus. Katrā no mums mīt gan Brālītis, kurš meklē īstu sirdsdraugu, gan Karlsons, kurš, manuprāt, zināmā mērā simbolizē dažādu nebēdnību un pat netikumu kopumu, kas parāda bieži kāroto, vieglāko ceļu. Gan šī izrāde, gan tās tapšanas process man ir īpašs, jo jau kopš brīža, kad sāku lasīt, mani mīļākie draugi ir Karlsons un Pepija."

Jaunajā Operetes teātra sezonā gada nogalē klausītājus priecēs dzirkstoši "Operetes Jaungada koncerti in blue" Johana Štrausa Vīnes operetes ritmos, kā arī romantiski mīlas stāsti pasaulslavenu operešu izrādēs. Mazos klausītājus bērnības krāsainajā sapņu pasaulē vedīs izrādes "Paukojam un šmaukojam" un "Karlsons", kā arī Operetes teātra veltījums Latvijas simtgadei, vēsta D. Ponaskova.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm, uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem un pensionāriem.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ievu Puķi darbam iedvesmo jebkura vieta pie dabas, kur maz cilvēku. Ekspresjautājumi aktrisei… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Simtgades zaļumballes Pierīgā aizvadītas ar dejām lietū aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/YtaIzWWUd6
aprinkislv
Mārcis Bendiks @mbendiks : Balts šķīvītis ar zilu maliņu. Prātojums par sapņiem un naudiņu aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/HeYcuKq0eq

Twitter Citi raksta

DJurevica
Nēģu svētku programma, tiekamies 25.augustā Carnikavā! pic.twitter.com/CA2T8bthfp
rk_livonia
“Livonieši” tiek pie trofejām regbija svētkos Upesciemā RFC “Livonia” komandas nedēļas nogalē Upesciemā guva kārtē… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Nakts ekspedīcija “Nestāti pasaciņas” un Simtgades zaļumballe bērniem pulcē daudzus tūkstošus apmeklētāju… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018