Jūrmalā gaidāms Ziemassvētku festivāla koncerts bērniem Sniegbaltītes Ziemassvētki

(Komentēt)
Jūrmalā gaidāms Ziemassvētku festivāla koncerts bērniem "Sniegbaltītes Ziemassvētki" Foto: publicitātes
2017. gada 5. decembris, 13:17

Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim Dzintaru koncertzālē Jūrmalā notiks Ziemassvētku festivāls, tostarp koncerts mazākajiem klausītājiem. Šoreiz uz muzikālu ziemas pasaku 17. un 26. decembrī aicinās Sniegbaltīte, kura kopā ar draugiem gatavojas Ziemassvētkiem.

Kurš gan nav dzirdējis pasaciņu "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši"? Bet vai ir dzirdēta šīs pasakas muzikālā versija? Galvenie varoņi ir tie paši tēli – Sniegbaltīte, Princis, Ļaunā karaliene un septiņi rūķīši, kuriem klāt piepulcējas arī Vāverīte, Stirniņa, Lāsteka un Ziemassvētku vecītis. Tomēr neparastu un īpašu šo stāstu padarīs brīnišķīgā Ziemassvētku mūzika – gan Jozefa Haidna, Džuzepes Verdi un citu komponistu klasiskās mūzikas lappuses, gan populāras amerikāņu komponistu melodijas un tradicionālās Ziemsvētku dziesmiņas, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Sniegbaltītes lomā izrādē iejutīsies jaunās un talantīgās dziedātājas Marlēna Keine un Laura Lazda, savukārt citos pasaku tēlos atpazīsim populārus un iemīļotus māksliniekus – Juri Vizbuli, Ilonu Bageli, Rihardu Plešanovu, Jurjāna Mūzikas skolas audzēkņus, baleta studijas "Freska" solistus un citus māksliniekus. Pasaku stāstīs Karina Bērziņa, bet videoinstalācijas nodrošinās Uģis Krišjānis.

Dziedātāja Marlēna Keine sevi spoži pieteica kā daudzpusīga un aktieriski pievilcīga dziedātāja gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece ir piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos, un viņas lomu repertuārā ir D. Čimarozas "Slepenās laulības", V. A. Mocarta "Figaro kāzas", J. Štrausa "Sikspārnis", V. A. Mocarta "Burvju flauta", N. Dostāla "Klīvija", F. Lehāra "Jautrā atraitne", P. Abrahama "Balle Savojā", Ž. Bizē "Karmena", kā arī Z. Liepiņa "Turaidas Roze". Marlēna Keine ir ar panākumiem piedalījusies vokālistu konkursos Latvijā, Zviedrijā, ASV, Igaunijā, Ukrainā un citviet, pilnveidojusies izcilu vokālo pedagogu meistarklasēs un aktīvi iesaistās Latvijas koncertdzīvē, skaidro M. Pučka.

Juris Vizbulis ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālo nodaļu un šobrīd aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs, veidojot garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, kā arī kamermūzikas koncertus. Juris Vizbulis iejuties dažādās lomās uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, bet plašu skatītāju atpazīstamību ieguva kā Jāzeps Dailes teātra mūziklā "Jāzeps un raibais sapņu mētelis".

Laura Lazda ieguvusi bakalaura grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un šobrīd turpina pilnveidot vokālās prasmes maģistrantūrā pie profesores Andžellas Gobas. Pirmās operlomas saistītas ar operstudiju "Figaro", tostarp Tatjanas lomu P. Čaikovska operā "Jevgeņijs Oņegins". L. Lazda piedalās gan dažādos kamermūzikas koncertos, gan arī izpildījusi vienu no skaistākajām baroka mūzikas pērlēm – Džovanni Batista Pergolēzi "Stabat Mater" sadarbībā ar Lietuvas Teātra un mūzikas akadēmiju, norāda M. Pučka.

Atzītā un iemīļotā operdziedātāja Ilona Bagele ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2003. gadā. Jāzepa Vītola Starptautiskā vokālistu konkursa laureāte, Daugavpils Universitātes asociētā profesore, Daugavpils Teātra vokālā pedagoģe un muzikālā vadītāja – dziedātāja ar plašu pieredzi arī popmūzikas un džeza žanrā. Mūzikas un sajūtu izrāde "Cantando y amando", kurā Ilona Bagele dzied Astora Pjacollas tango, 2012. gadā saņēma Lielo mūzikas balvu kā gada uzvedums.

No 15. decembra līdz 7. janvārim jau trešo gadu atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs Ziemassvētku festivāls. Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos būs iespēja tikties ar vokālo grupu "Latvian Voices", Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Radio kori, "Sinfonietta Rīga" un citiem māksliniekiem. Programmā paredzēti arī īpaši koncerti bērniem un krāšņs Vecgada koncerts. Festivāla īpašie viesi – vokālā grupa "The Queen's Six" no Lielbritānijas, vēsta M. Pučka.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Latvijas florbola čempioni @FSMasters nodrošina Stopiņu novadam @Stopini_Latvia uzvaru Pierīgas novadu spēlēs… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Vai jūsu ģimenē skolēni vasarā strādā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/17f3X714Es
aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Viedoklis. Reņģu, gurķu, sēņu vai kartupeļu svētki aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/BuXEupdM36

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Sestdien Ķekavas novadā norisināsies Latvijas tautas deju kolektīvu auto orientēšanās sacensības “Pa Pēdām”. Starts… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta dalībniekiem no 23. līdz 30.maijam tiks izsniegti norīkojumi uz darba vietā… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Šajā nedēļas nogalē norisināsies Siguldas pilsētas svētki: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/mQfM2kYuHS

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018