Ķekavā atklāta metāla dizaina izstāde

(Komentēt) Galerija
Ķekavā atklāta metāla dizaina izstāde Foto: Ķekavas novada pašvaldība
2017. gada 13. decembris, 15:27

12. decembrī Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares studentu darbu izstāde "Bada laika māksla". Mārtiņa Skujas, Toma Vītola un Voldemāra Dzirkļa kopizstāde būs skatāma līdz nākamā gada 26. janvārim.

"Bada laika māksla" ir trīs metāla mākslas studentu veidota kopizstāde. Tā atspoguļo minimālu un ierobežotu resursu pieejamību kopsalikumā ar radošu domāšanu, interesi par materiālu, zināšanu pielietojumu un individuālu meistarību, skaidro Ķekavas Mākslas skolā. Māksliniekus vieno ne tikai viena telpa, bet arī skaidra vīzija par nākotni un vietu tajā. Kaut arī vienas profesijas pārstāvji, darbos parādās materiālu daudzveidība, kas katram autoram ir atšķirīga.

Izstādē skatāmie darbi nav tikai studiju laika uzdevumi, tie ir mākslinieku radīti darbi, kas atspoguļo ikdienu, intereses un vaļaspriekus. Galvenie no tiem ir Mārtiņa Skujas "Skaņu instruments" – interaktīvi eksperimentāls stīgu un pūšamā instrumenta apvienojums, Toma Vītola "Sams" – gaismas ķermenis, kas ir moduļu un "ready made" apvienojums – un Voldemāra Dzirkaļa "Projektors" – kinētisks objekts ar attēliem, kas mainīja žurnālistikas vēsturi, atspoguļojot Vjetnamas karu bez cenzūras.

Mākslinieki uzskata, ka viņi pārstāv "lielo metālu", kurš tā tiek dēvēts Latvijas Mākslas akadēmijā. "Lielais metāls" tāpēc, ka jāprot strādāt ar dažādiem metāla apstrādes instrumentiem, iekārtām un materiāliem kā tērauds, titāns un alumīnijs, no kuriem tiek izgatavoti dažāda izmēra objekti.

Ekspozīcija būs skatāma katru darba dienu līdz 2018. gada 26. janvārim pirmdienās un ceturtdienās plkst. 14.00–21.00, otrdienās un trešdienās plkst. 14.00–19.00, piektdienās plkst. 13.00–18.00.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018