Starptautiskais akordeonu trio Balcardions priecēs klausītājus visā Latvijā

(Komentēt)
Starptautiskais akordeonu trio "Balcardions" priecēs klausītājus visā Latvijā Foto: publicitātes
2017. gada 19. decembris, 16:18

Sākot ar nākamā gada 27. janvāri, vairākās Latvijas pilsētās ar koncertprogrammu viesosies starptautiskais akordeonu trio "Balcardions" – Radovans Popovs no Serbijas pilsētas Suboticas, vairāku konkursu laureāte Evija Dūra un latviešu izcelsmes mūziķis Moriss Balaskā (Kanāda).

Trio programmā iekļauti daudz un dažādi mūzikas stili un novirzieni: franču komponistu klasiskie skaņdarbi akordeonam, ugunīgie balkānu tautu ritmi, kā arī franču estrādes dziesmas virtuozās apdarēs, mūsdienu populārās un rokmūzikas skaņdarbi no "Abba", "Queen", Maikla Džeksona, "AC/DC", "Take That" u.c. grupu un izpildītāju repertuāra.

Akordeonista Radovana Popova radošajā krātuvē ir gan solo programmas, gan ilgtermiņa sadarbības ar horeogrāfiskajiem ansambļiem, gan arī personīgā orķestra pārvaldīšanas pieredze. Mūziķis ir dzimis un audzis muzikālā ģimenē, kurā mīlestība pret mūziku rūpīgi tiek pārmantota no paaudzes paaudzē. Viņa repertuārā ir Balkānu tautu (serbu, horvātu, maķedoniešu, ungāru, grieķu, rumāņu, bulgāru) mūzika, kas izpelnījusies publisku atpazīstamību serbu mūziķa Gorana Bregoviča koncertos un Emira Kusturicas filmās un mijas ar citu Eiropas tautu mūziku.

Īpašu vietu Radovana repertuārā ieņem dzimtenes melodijas, kurās var saklausīt maigumu, uguni, temperamentu un jutīgumu, kas aizskar jebkura cilvēka dvēseles stīgas. Šīs mūzikas noslēpums – neparastais ritms. Kas reiz to ir dzirdējis, vairs nevar to aizmirst; tas sagrābj un nelaiž vaļā.

Starptautisku konkursu un festivālu laureāts Moriss Balaskā – latviešu izcelsmes Kanādas pilsonis, kas dažkārt tiek dēvēts par "cilvēku-orķestri", – ir apvienojis tradicionālā akordeona spēli ar zināšanām skaņu režijā, elektronikā un datormūzikā, radot unikālu elektroniskā akordeona sistēmu. Viņš ir uzstājies Japānā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Holandē, Kanādā un, protams, Latvijā. Morisa moto: akordeons nav tikai šlāgermūzikas piedeva – ar to var radīt mūsdienīgu mūziku. Turklāt Morisa publiskā uzstāšanās ietver arī vokālu, dažādas izklaides, horeogrāfiju un šova elementus.

Akordeoniste, vairāku starptautisku konkursu laureāte Evita Dūra ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru pie Jurija Rižova un papildinājusi zināšanas Gdaņskas Mūzikas akadēmijā pie pazīstamā komponista un akordeonista Kšištofa Olčaka. Mūziķe aktīvi piedalās Latvijas kultūras dzīvē, uzstājoties gan kā soliste, gan dažādu ansambļu sastāvā lielākajās Latvijas un kaimiņvalstu koncertzālēs, Latvijas Nacionālajā operā, pilīs, teātros, vēstniecībās un citur.

Koncertos Evita spēlē gan akadēmisko, gan populāro mūziku, īpašu atzinību guvusi, atskaņojot franču estrādes dziesmas virtuozās apdarēs un franču komponistu skaņdarbus akordeonam, koncertējusi kopā ar Raimondu Paulu, Mariju Naumovu un citiem pazīstamiem māksliniekiem.

Biļetes uz trio "Balcardions" koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un vietnē www.bilesuparadize.lv.

 

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pierīgā sākusies kūlas degšanas sezona aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/jLFgpluLYO
aprinkislv
Grāmatu draugiem nav pamata satraukumam, Pierīgas bibliotēkas neaiztiks aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/t6CCcDQIjG
aprinkislv
Ulbrokas florbolisti @FSMasters @Stopini_Latvia pusceļā uz finālu aprinkis.lv/zinas/item/439… pic.twitter.com/0CVAnjo7ZR

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Jauno komponistu un izpildītāju konkurss “Skaņuraksti Ādažos” jau 23.martā goo.gl/xbPjZj

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018