Aprinkis.lv - Pērn Latvijas kinoteātros pašmāju filmu seansus apmeklējuši 194 083 cilvēki

Pērn Latvijas kinoteātros pašmāju filmu seansus apmeklējuši 194 083 cilvēki

(Komentēt)
Pērn Latvijas kinoteātros pašmāju filmu seansus apmeklējuši 194 083 cilvēki Foto: arhīvs
12. februāris, 13:16

Aizvadītajā 2017.gadā Latvijas kinoteātros pašmāju filmu seansus apmeklējuši 194 083 cilvēki, kas ir par 8300 vairāk nekā 2016. gadā, informēja Nacionālā kino centra (NKC) speciāliste nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

Viņa skaidroja, ka apmeklētāju skaita ziņā Latvijas filmu tirgus daļa no kopskaitā 2 477 154 kino apmeklējumiem 2017. gadā bija 7,84 % - par dažām procenta simtdaļām vairāk nekā 2016. gadā.

Tāpat iepriekšējā gada laikā, īpaši attīstījusies Latvijas filmu nekomerciālā izplatīšana, ar ko nodarbojas divas organizācijas - apvienība "Kinopunkts" un Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekts "Kino visiem un visur Latvijā" -, izrādot filmas skolās, bērnudārzos, brīvdabas izrādēs un dažādos pasākumos. Šajā formātā organizēti vairāk nekā 900 seansi un tos noskatījušies kopā 50 826 skatītāji.

Pēc Matīsas teikta, portāls "filmas.lv" ir viens no šīs digitālās pašmāju kino jomas celmlaužiem. Pērn tiešsaistē visā Latvijas teritorijā bez maksas bija noskatāmas 142 filmas, tai skaitā kinožurnāli, un gada laikā portāls piedzīvojis 258 000 lietotāju apmeklējumus - par 87 000 vairāk nekā 2016. gadā. Noskatīto filmu kopējais laiks ir 13 320 stundas jeb 555 diennaktis.

"Sagaidāms, ka arī nākamajā gadā statistikas ziņas būs iepriecinošas, jo lielu skatītāju interesi jau izpelnās vismaz trīs no 2018. gada sākumā pirmizrādītajām filmām - spēlfilmas "Nameja gredzens" un "Kriminālās ekselences fonds", kā arī dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte". Turklāt februārī un martā startē nākamās simtgades filmas - Madaras Dišleres spēlfilma "Paradīze 89" un Ivara Selecka dokumentālā filma "Turpinājums". Šogad pirmizrādi piedzīvos arī atlikušās 11 filmas programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" un citas jaunas filmas, tāpēc ir cerības, ka skatītāju interesei nebūs iemesla atslābt," pauda Matīsa.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PcH1vbEix9
aprinkislv
VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/OcCUvPy4R7

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% apmērā iebraucamo ceļu… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastu_nov
Iznācis informatīvā izdevuma "Saulkrastu Domes Ziņas" augusta numurs bit.ly/2MKLwkU pic.twitter.com/vl9ecuaePd

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018