Mākslas dienas un citas izklaides. Nedēļas nogale Pierīgā

(Komentēt)
Mākslas dienas un citas izklaides. Nedēļas nogale Pierīgā Foto: publicitātes
19. aprīlis, 16:35

Izmaiņas darba dienu grafikā šīs nedēļas nogalē nedaudz izmainījušas ierasto ritmu, taču Pierīgas novados nav būtiski iespaidojušas pasākumu klāstu, kam vērts pievērst uzmanību tuvāko dienu laikā. Vērienīgākais no tiem acīmredzot būs Mākslas dienas Inčukalna novadā.

Ineses Rudzītes franču šansonu koncerts "La Vie en Rose" Siguldā
20. aprīlī plkst. 19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" ar unikālu un romantisku, mīlestības pilnu franču dziesmu jeb šansonu programmu "La Vie en Rose" uzstāsies dziedātāja Ineta Rudzīte. Repertuārā iekļautas populāras dziesmas no franču zelta repertuāra (Edīte Piafa, Džo Dasēns, Dalida, Lara Fabiana, Mireija Matjē u.c.). "La Vie en Rose" akordeonista Kaspara Gulbja, pianista Edgara Jasa un kontrabasista Norberta Skrauča pavadījumā ir ne tikai koncerts. Vakara gaitā būs iespējams vairāk uzzināt par franču šansonu vēsturi, kā arī iedziļināties dziesmu tekstu nozīmē. Tāpat īpaši piedomāts par tērpiem un scenāriju, lai klausītāji, baudot pasākuma gaisotni, spētu izjust Francijas šarmu.

Muzikāla teātra izrāde "Mīli mani!" Piņķos
20. aprīlī plkst. 19.00 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā Piņķos skatītāju vērtējumam tiek piedāvāta jauna muzikāla teātra izrāde "Mīli mani!" pēc Aivas Birbeles lugas motīviem. Aktieri Gunta Virkava un Zigurds Neimanis par to, kā nosargāt laulību ar jokiem un nopietnību.

Latvijas Apvienotās badmintona līgas sestais posms Siguldā
21. un 22. aprīlī Siguldas Sporta centrā notiks "Yonex" Latvijas Apvienotās badmintona līgas devītās sezonas pēdējās sestās kārtas turnīrs. Sestdien no plkst. 9.00 vienspēļu un dubultspēļu turnīrus aizvadīs elites (A) grupas badmintonisti, bet svētdien amatieru cīņas vienspēlēs B un C grupās vīriešiem, kā arī B grupā meitenēm un dāmām.

Starptautiskās peldēšanas sacensības "Zelta zivtiņa 2018" Inčukalnā
21. aprīlī no plkst. 10.00 Inčukalna sporta kompleksā notiks tradicionālās starptautiskās peldēšanas sacensības "Zelta Zivtiņa 2018", ko rīko bērnu un jaunatnes attīstības centrs "Gauja". Dalībnieki sacentīsies peldējumos brīvajā stilā un uz muguras – jaunāko vecuma grupu pārstāvji (2007./11.g.dz.) veiks 50 metrus, bet vecākās grupas (2003./06.g.dz.) 100 metrus.

Mākslas dienas Inčukalnā
21. aprīlī festivāla "Latvijas goda aplis" ietvaros Inčukalnā notiks Mākslas dienu pasākumi. No plkst. 12.00 paredzēta sakopšanas talka Annas Ludiņas Mākslinieku dārzā. Plkst. 15.00 notiks radošās darbnīcas pie novada māksliniekiem Zigurda Bormaņa, Daces Saulītes un Modra Baloža. Plkst. 19.00 Inčukalna tautas namā atklās izstādi "Mēs varam", kā arī notiks koru un pūtēju orķestra koncerts. Plkst. 20.40 piemiņas brīdis pie Raganas kaujā kritušo pieminekļa Inčukalna vecajos kapos. Plkst. 21.15 gaismas svētki Inčukalna Aleksandra parkā, bet no 22.15 "Bohēma Inčukalnā" Medību pilī Kārļzemniekos. Vairāk informācijas šeit.

Mākslas darbnīcu diena Ropažos
21. aprīlī no plkst. 13.00 līdz 15.00 Ropažu Mūzikas un mākslas skolas pagalmā notiks mākslas darbnīcu diena, kurā būs iespēja iepazīties ar mākslas skolu. Skolas pedagogi un absolventi vadīs mākslas – keramikas, krāsošanas, stikla, tērpu, gleznošanas – darbnīcas, būs iespēja apskatīt audzēkņu darbu izstādi un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Latvijas futbola čempionāta spēles Olainē
21. aprīlī plkst. 14.00 Olaines pilsētas stadionā notiks Latvijas sieviešu pirmās līgas spēle, kurā Apvienotās futbola akadēmijas "Olaine" vienība tiksies ar FK "Laidze"/Talsu novada sporta skolas futbolistēm. Savukārt plkst. 19.00 turpat notiks "SynotTip" virslīgas spēle futbolā – futbola klubs "Jelgava" laukuma saimnieku statusā uzņems "Riga FC" vienību.

Latvijas kausa izcīņas fināls regbijā Upesciemā
21. aprīlī plkst. 18.00 Upesciema stadionā Garkalnes novadā, atklājot jauno regbija sezonu, notiks Latvijas kausa izcīņas finālspēle, kurā tiksies "Garkalne/Livonia" un "LMT/Eži" komandas. Finālisti cīņai par trofeju kvalificējās bez cīņas – livoniešu pretinieki pusfinālā regbija klubs "Miesnieki" atteicās no dalības turnīrā nesakārtota nolikuma dēļ, bet "ežu" sāncenši RK "Mītava" nespēja nokomplektēt sastāvu.

Koru koncerts "Dziesmu svētkus gaidot" Ropažos
21. aprīlī plkst. 19.00 Ropažu kultūras un izglītības centrā izskanēs koru mūzikas koncerts "Dziesmu svētkus gaidot". Koncertā piedalās jauktais koris "Senrīga", Mālpils jauktais koris "Mergupe", Zaķumuižas jauktais koris "Ozolzīle" un jauktais koris "Ropaži".

Stopiņu novada nakts volejbola turnīrs Ulbrokā
21. aprīlī no plkst. 19.00 Ulbrokas sporta kompleksā norisināsies Stopiņu novada nakts volejbola turnīrs. Komandas sastāvā četri vīri un viena dāma, taču drīkst pieteikt sešus cilvēkus. Komandu reģistrācija no plkst.17.30.

Koncerts un pavasara balle Allažos
21. aprīlī plkst. 19.00 Allažu pagasta tautas namā notiks koncerts "Dziesmu karuselis", kurā uzstāsies tautas nama sieviešu vokālais ansamblis "Liepavots" un grupa "Kārklu blūzs". Pēc koncerta plkst. 21.00 pavasara balle kopā ar grupu "Kārklu blūzs".

Koru koncerts "Lai skan dziesma!" Krimuldā
21. aprīlī plkst. 19.00 Krimuldas tautas namā izskanēs koru koncerts "Lai skan dziesma!". Koncertā piedalās Siguldas kultūras centra sieviešu koris "Teiksma" un jauktais koris "Spārni", Alojas kultūras nama jauktais koris "Ale" un Krimuldas tautas nama vīru koris "Vecie draugi".

Humora šovs "Smieties nav aizliegts" Katlakalnā
21. aprīlī plkst. 19.30 Katlakalna tautas namā, piedaloties Katlakalna Improvizācijas teātrim Toma Zvejnieka vadībā, tiks noslēgta humora šovu "Smieties nav aizliegts" sezona. Šajā izlaidumā apmeklētājus gaidīs labāko šīs sezonas ainu izlase un arī kāds svaigs pārsteigums. Kā jau ierasts, dažādi improvizēti, humora pilni un izklaidējoši stāsti par aktuālo un mazliet aizmirsto.

Ūsiņdienas koncerts "Esi laimīgs dejojot" Salaspilī
21. aprīlī plkst. 20.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" notiks Salaspils jauniešu deju kolektīva "Ūsiņš" gadskārtējais Ūsiņdienas koncerts "Esi laimīgs dejojot". Koncertā piedalīsies arī draugu kolektīvi – JDK "Dzīpars", JDK "Latve" un JDK "Austriņš". Apmeklētāji pirms koncerta varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, izgatavojot savu vainagu no dažādiem materiāliem, un pielaikot dažādu novadu vainagus, veidojot "Ūsiņa vainagu galeriju". Mazākie pasākuma apmeklētāji varēs izkrāsot tautas tērpus un to elementus vai izspēlēt tautas tērpu spēli, izvietojot uz kartes tautas tērpus atbilstoši to novadiem.

Deju koncerts "Dzīpariem rotātas godu jostas" Ādažos
21. aprīlī plkst. 20.00 Ādažu kultūras centrā Tautas deju ansamblis "Sprigulītis" ielūdz uz koncertu "Dzīpariem rotātas godu jostas". Koncertā piedalās: TDA "Dardedze", JDK "Imuliņa", VPDK "Kadiķis", TDA "Lielupe" studija, DA "Pērkons", TDA "Vidzeme", TDA "Sprigulītis".

Pavasara krāmu gadatirgus Ķekavā
22. aprīlī no plkst. 8.00 Ķekavā pie Doles tautas nama pavasara krāmu gadatirgus. Noderīgas preces mājai un ģimenei – apģērbi, apavi, amatnieku un mājražotāju darinājumi, stādi u.c. Paralēli lielajam tirgum atsevišķā zonā pulcēsies krāmu tirgotāji, kuri piedāvās lietas, kas pašiem nav vairs vajadzīgas, bet citiem ir noderīgas.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs Mārupē un Tīrainē
No 20. līdz 22. aprīlim Mārupes un Tīraines sporta kompleksos norisinās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs U-12 vecuma grupā. Tajā piedalīsies astoņas šīs sezonas labākās komandas no Rīgas, Tukuma, Talsiem, Salaspils un Mārupes. Piektdien un sestdien paredzētas spēles divās apakšgrupās un pusfināli, bet svētdien no plkst. 10.00 Mārupē – finālspēles par vietām. Mačs par 1. vietu notiks plkst. 14.00.

Izrāde bērniem "7 pasakas par Ņukucīti" Salaspilī
22. aprīlī plkst. 12.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" – izrāde bērniem "7 pasakas par Ņukucīti". Tēlainās, krāšņās, mīļās bērnu dzejnieka Aivara Neibarta pasakas tiek zīmētas uz lielām papīra slejām, un tas ir vairāk kā zīmējums. Pasakas tiek izdejotas, un tas ir vairāk kā tikai kustība. Papīrs tiek locīts, plēsts, ņurcīts, tas pamazām piepilda visu skatuvi. Priekšnesums nepilnu stundu rosina skatītājā iztēli un aicina izjust pasakas radīšanas klātbūtni. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, tā ir gleznotājai Andai Lācei, to ar laikmetīgās dejas solo papildina Agnese Bordjukova un Varis Klausītājs, kurš pauž notikumus ar Ņukucīti, kokles spēlē Laima Jansone.

Latvijas čempionāts armrestlingā Salaspilī
22. aprīlī plkst. 12.15 Salaspils sporta namā sāksies Latvijas čempionāts armrestlingā. Dalībnieki sacentīsies cīņā ar labo un kreiso roku dāmu, junioru, U-21 vecuma, amatieru un "pro" grupās, katrā no tām vairākās svara kategorijās. Vienlaikus norisināsies arī Salaspils domes kausa izcīņa komandām.

Nacionālās volejbola līgas spēle par bronzas medaļām Piņķos
22. aprīlī plkst. 13.00 Babītes sporta kompleksā Piņķos notiks izšķirošā trešā spēle par Nacionālās līgas bronzas godalgām starp sporta kluba "Babīte" un Murjāņu sporta ģimnāzijas dāmu volejbola komandām. Abās pirmajās spēlēs laukuma saimnieces guva panākumu piecu setu cīņā, sērija rit līdz divām uzvarām.

Skolēnu radošais konkurss "Zvaigzne 2018" Baložos
22. aprīlī plkst. 16.00 Baložu pilsētas kultūras namā notiks skolēnu radošais konkurss "Zvaigzne 2018" ar mērķi attīstīt skatuves iemaņas runā, vokālajā mākslā un instrumentu spēlē; rosināt bērnus izkopt skatuves runas prasmes, vēlmi dziedāt individuāli un ansamblī, spēlēt mūzikas instrumentus individuāli un ansamblī. Dalībniekus vērtēs trijās vecuma grupās (6-10, 11-4 un 15-19 g.v.) kategorijās dziesma (tautasdziesma vai oriģināldziesma), runa un instrumentālā mūzika.

Amatierteātra izrāde "Domājot par Frīdu..." Salaspilī
22. aprīlī plkst. 18.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" Salaspils amatierteātra pirmizrāde "Domājot par Frīdu...". Izrāde ir stāsts par meksikāņu gleznotājas Frīdas Kallo likteni un mīlestību. Režisore Edīte Neimane.

Sarunu šovs "Starp citu" Carnikavā
22. aprīlī plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" Carnikavas improvizācijas meistari aicina uz vakara šovu ar slavenībām. Īpašie viesi – mūziķi Justs un Gatis Irbe. Sarunu vada Juris un Jānis Kozlovski. Ieeja par ziedojumiem projektam "Mēs ar MESA" – bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam. Pasākums nav ieteicams bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Raganas amatierteātra izrāde "Sātanisks stāsts" Krimuldā
22. aprīlī plkst. 20.00 Krimuldas tautas namā Raganas amatierteātra izrāde "Sātanisks stāsts", kas veidota pēc Regīnas Ezeras noveles. Izrādē atdzīvojas vīziju tēli – Mēness, Velns, Laiks, Liktenis. Varbūt tie ir viņi, kas spēlējoties vada cilvēku dzīves? Kas liek cilvēkiem reizēm darīt nesaprotamas lietas? Vai Liktenis visu nosaka? Cilvēkam pašam jāiet savs ceļš? Bet, ja Liktenis reizēm "paklupina"? Jautājumu daudz. Kur meklēt atbildes? Režisore Zane Zīle.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE
aprinkislv
Foto: Ikšķile briest vasaras lielkoncertam. Foto Matīss Markovskis aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/YGuRQ99Zdc

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018