Kā vislabāk sagatavoties skrējienam? Ekspertes viedoklis

(Komentēt)
Kā vislabāk sagatavoties skrējienam? Ekspertes viedoklis Foto: publicitātes

Iestājoties vasarīgi siltam laikam, liela daļa cilvēku nomainījuši treniņus sporta zālē pret aktivitātēm brīvā dabā – nūjošanu, skriešanu, pastaigām. Tāpat sākusies arī maratonu sezona. Kā vislabāk sagatavoties skrējienam gan atlikušajās dienās un nedēļās līdz tam, gan īsi pirms starta?

Ir prieks, ka Latvijas iedzīvotāju vidū ir vērojama pozitīva tendence – cilvēki arvien biežāk sporto un veic dažādas fiziskas aktivitātes, kā arī aizvien vairāk piedomā pie pilnvērtīga un sabalansēta uztura. Ik gadu maratonos piedalās cilvēki, kas savus spēkus ir nolēmuši pārbaudīt pirmo reizi, tādēļ ir svarīgi zināt, kā skrējienam pareizi sagatavoties, lai nekaitētu veselībai.

Arī pati piedalīšos vienā no gaidāmajiem skrējieniem – "Euroaptiekas" Sieviešu skrējienā 2. jūnijā. Mana un pārsvarā arī citu skrējēju galvenā motivācija, piedaloties dažādajās skriešanas distancēs, visbiežāk ir apņemšanās ievērot veselīgāku dzīvesveidu un pierādīt sev un citiem, ka to var izdarīt. Tomēr, lai šādi skrējieni noskrietu veiksmīgi, ļoti būtisks ir gatavošanās process pirms tam. Jāņem vērā, ka gatavojoties būtiskas ir ne tikai sportiskas aktivitātes, bet arī sabalansēts uzturs. Sieviešu skrējiena distances ir dažādas un piemērotas gan pieredzējušām skrējējām, gan arī tām, kuras skriešanu uzsākušas pavisam nesen. Ikvienai no skrējējām pirms starta ir jāpiedomā pie sabalansēta uztura un regulāriem treniņiem, un būtiski ir nepārcensties un ļaut savam ķermenim atpūsties no slodzes vismaz divas dienas pirms gaidāmā skrējiena.

Veselīgs uzturs, gatavojoties skrējienam, ir tikpat būtisks kā treniņi, tādēļ ir jāpievērš vērība arī uzturvielām, ko organisms saņem pirms skrējiena. Piemēram, ogļhidrāti ir viena no būtiskākajām uzturvielām un galvenais enerģijas avots cilvēka organismā ar lielu nozīmi tieši izturības sporta veidos, bet olbaltumvielas palīdzēs atjaunot muskuļus. Tāpat jārūpējas, lai uzņemtu pietiekami daudz vitamīnu un minerālvielu, kas organismam nepieciešamas. Iesaku pietiekamā daudzumā uzņemt magniju, zivju vai krila eļļu, kalciju un dzelzi, lai ķermenim atvieglotu atjaunošanās procesu.

Ieteikumi skrējējiem, lai veiksmīgi sagatavotos pirms maratona starta:
• Ievēro regulāras ēdienreizes – lai uzturētu vielmaiņu aktīvu, nepieciešamas samērīgas 3–5 ēdienreizes dienā.
• Skrējiena dienā sāc rītu ar sātīgu maltīti, piemēram, graudaugu putru, kas nodrošinās enerģiju. Taču ielāgo, ka pēdējā ēdienreize pirms skrējiena jāietur aptuveni 2–3 stundas līdz tam.
• Atlikušajā laikā līdz skrējienam nav ieteicams uzņemt treknus un taukvielām bagātus pārtikas produktus.
• Lieto daudz šķidruma, vislabāk ūdeni – padzeries gan pirms skrējiena, gan arī pēc tā, bet, ja esi izvēlējies garāku skrējiena distanci, paņem līdzi mazu pudelīti, lai vari padzerties arī skrējiena laikā.
• Skrējiena dienā izvēlies laikapstākļiem piemērotu apģērbu un labus skriešanas apavus, bet skrien tajos apavos, kuros esi aizvadījis sagatavošanās treniņu procesu.
• Vismaz divas dienas pirms gaidāmā starta ļauj savam ķermenim atpūsties no fiziskas slodzes.

"Euroaptiekas" farmaceiti aicina Latvijas sievietes vienoties kopīgā, veselīgā piedzīvojumā – "Euroaptiekas" Sieviešu skrējienā, kas norisināsies 2. jūnijā. Vairāk informācijas par motivējošo skrējienu var atrast mājaslapā sieviesuskrejiens.lv.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat Artusa Kaimiņa aizturēšanu un veikto kratīšanu pie viņa? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/CZLvzFZdA2
aprinkislv
Neparastā Pierīga. Babīte – novads ar burvju spoguli aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/YzXUtS1TMl

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog
sigulda_lv
Novadniekiem ir iespēja saņemt atkritumu šķirošanas maisus un šķirot atkritumus bez maksas savā dzīvesvietā:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018