Logo
Drukāt šo lapu

Siguldas basketbolisti nepārvar Latvijas kausa pirmo kārtu; uzvaras Ādažos, Mārupē un Piņķos

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Debijas reizē Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņā pirmo kārtu nav izdevies pārvarēt basketbola klubam “Sigulda/Modern house”, kas divu spēļu summā ar piecu punktu starpību piekāpās basketbola skolas “Tukums” komandai. Reģionālajā basketbola līgā pie uzvarām tika Mārupes sporta centra, “Babītes” un BK “Ādaži/Carnikava” basketbolisti.

Siguldiešiem pēc minimālā zaudējuma 87:88 pirms nedēļas savās mājās, kurā vēl arī nopietnas kājas traumas guva divi spēlētāji,  atbildes spēlē Tukumā bija nepieciešama uzvara ar jebkādu pārsvaru. Cīņas sākums viesa cerības (6:2), taču drīz vien ar 8:0 izrāvienu Tukuma basketbolisti pārņēma vadību (19:14) un ilgi sagabāja 3-6 punktu pārsvaru.

Otrajā puslaikā BK “Sigulda/Modern house” samazināja starpību līdz minimumam un arī izvirzījās vadībā (61:59), taču allaž laukuma saimnieki atbildēja ar 5-7 punktiem pēc kārtas. Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām viesiem vēl bija viena punkta pārsvars (76:75), taču nervozajā galotnē pārāki tomēr bija tukumnieki – 82:78 un 170:165 divu spēļu summā.

Rezultatīvākie Siguldas kluba rindās bija Lauris Bērziņš (29 punkti), Mārtiņš Vīņauds (15), Māris Ramanis (13) un Rihards Strauts (11).

Kārtējās spēles savās mājās aizvadījušas visas trīs Reģionālajā basketbola līgā spēlējošās Pierīgas komandas, un visas laukumu atstāja kā uzvarētājas.

Pārliecinošu uzvaru pār basketbola klubu “Cēsis” svinēja Mārupes sporta centra komanda. Otrās ceturtdaļas vidū viņu pārsvars bija vēl tikai četri punkti (19:15), bet, atpūtā ejot, jau četrpadsmit (33:19). Trešās ceturtdaļas vidū starpība sasniedza 20 punktus (46:26), un atlikušajā laikā cēsnieki, uzbrūkot tikai ar 33% precizitāti, mājinieku uzvaru nespēja apdraudēt – 80:59.

Otro uzvaru sezonas četrās spēlēs mārupiešiem palīdzēja kaldināt Roberts Ciganskis (15 p.), Markuss Kiops (14), Ernests Teters (11) un Artūrs Ennītis (10).

Krietni dramtiskāka galotne sanāca basketbola klubu “Ādaži/Carnikava” un “Salacgrīva” cīņā. Pirmā puslaika vidū ādažnieki atspēlēja septiņu punktu deficītu (no 7:14 uz 18:18), un turpinājumā spēles ritēja teju punkts punktā – te viena, te otra komanda vadībā izvirzījās 36 reizes. Pēdējo reizi neizšķirts bija piecas minūtes līdz beigām (74:74), tad mājinieki iemeta piecus punktus pēc kārtas un, atlikušajā laikā ļaujot pretiniekiem no spēles gūt tikai vienu grozu, trauslo pārsvaru nosargāja – 82:78.

Jānis Ābols uzvarētāju rindās izcēlās ar 24 punktiem, 18 atlēkušajām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm. Rolandam Dovgjallo 19 punkti, Gatim Justovičam 11, Ričardam Viesturam Cifersonam 10 p. Ādažu basketbolistiem šosezon trijās spēlēs ir divas uzvaras.

Pie pirmā panākuma pēc zaudējumiem sezonas pirmajās divās spēlēs tikuši “Babītes” basketbolisti, kuri Piņķos ceturtdien uzņēma Iecavas klubu “Dartija”. Līdzīgajā cīņā izšķirošie notikumi risinājās ceturtās ceturtdaļas vidū, kad laukuma saimnieki veica mačam netipiski lielu izrāvienu 11:0 (61:49) un, abām komandām pamatlaika pēdējās trijās minūtēs negūstot ne punkta, nosargāja uzvaru 61:55.

Babītes komandas labā visvairāk punktu guva Aigars Hermanis (15), Ričards Barkovskis (14), Gints Artmanis (12) un Valters Drusts (11).

Piektdien vakarā mājas spēles Nacionālajā basketbola līgā aizvadīs Salaspils sporta skolas (pret OC “Limbaži”) un BK “Sigulda/Modern house” (pret BS “Ogre”), bet sestdien BK “Ķekava” basketbolisti viesosies pie “Gulbenes bukiem”, kas jau nākamnedēļ būs viņu pretinieki Latvijas kausa otrajā kārtā.