Ķekavas "Audas" futbolisti pirmo reizi 53 gadu kluba vēsturē izcīna Latvijas kausu Apriņķis.lv

Foto - lLETA Foto - lLETA

Pirmo reizi kluba 53 gadus ilgajā vēsturē Latvijas kausu futbolā izcīnījusi Ķekavas “Auda”, kas, pirmo reizi spēlējot šī turnīra finālā, trešdien "Skonto" stadionā Rīgā "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa izcīņas finālā ar 1:0 pārspēja pašreizējos trofejas īpašniekus RFS futbolistus. Līdz ar Latvijas kausu “Auda” arī ieguvusi tiesības nākamajā sezonā piedalīties Eiropas kausu turnīros.

Spēli komandas sāka diezgan uzmanīgi, un sitienu pa vārtiem nebija daudz. Vispirms RFS vārtsarga Šteinbora modrību pārbaudīja senegālietis Njangs, bet “Audas” vārtuvīrs kamerūnietis Ondoa divus bīstamākos raidījumus tvēra mača otrās pusstundas sākumā. Ritēja 42.minūte, kad rīdzinieku soda laukumā Njangs apspēlēja aizsargu un piespēlēja uz vārtu priekšu, kur pirmais pie bumbas bija Daniils Ulimbaševs un trieca to zem pārliktņa – 1:0 FK “Auda” labā.

Otrā puslaika pašā sākumā Ķekavas klubam bija teicama izdevība pārsvaru dubultot, kad uz RFS vārtiem par spēli ar roku soda laukumā tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Taču bulgāru leģionāra Minčeva pavāji sisto bumbu Šteinbors tvēra.

Turpinājumā milzīgo teritoriālo pārsvaru RFS futbolisti reti spēja pārvērst sitienos pa vārtiem – ar centrējumiem “Audas” spēlētāji tika galā gluži labi, bet vārtos lidojošai bumbai allaž priekšā bija Ondoa, kurš otro puslaiku aizvadīja par spīti kājas savainojumam. Turklāt pēdējās 12 minūtes RFS aizvadīja skaitliskā mazākumā.

Pēdējā reāla iespēja rīdziniekiem panākt izlīdzinājumu bija kompensācijas laika pēdējā minūtē, taču brīvsitiens no 16 metru attāluma tika bloķēts, un cīņa beidzās 1:0 FK “Auda” labā.

Vēl trešdien vakarā Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda savā laukumā uzņēma turnīra vicelīderus “Riga FC” kluba dublierus un piedzīvoja sagrāvi 0:8. Tabulā olainieši ir astotajā vietā 14 klubu konkurencē – 22 punkti 22 spēlēs.