Salaspils un Stopiņu handbolistes gūst uzvaras Latvijas čempionāta spēlēs

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Uzvaras pār Latvijas jauniešu izlasi (“Lat2006”) nedēļas nogalē izcīnījušas Salaspils sporta skolas un Stopiņu pagasta dāmu handbola komandas. Līdz turnīra pirmā posma beigām abām Pierīgas vienībām atlicis aizvadīt pa vienai spēlei.

Salaspils handbolistes izšķirošo pārsvaru cīņā ar jauniešu izlasi ieguva pirmā puslaika otrajā pusē, kad no 6:5 panāca 16:7. Turpinājumā starpība vēl nedaudz pieauga, un beigās salaspiliešu uzvara sanāca gluži pārliecinoša – 31:16. Septiņus vārtus guva Dace Potapova, sešus – Anastasija Agarkova.

Krietni saspringtāka izvērtās Stopiņu PHK un “Lat2006” spēle. Cīņas gaitā sāncenses pārmaiņus izvirzījās vadībā, un, sākoties pamatlaika pēdējām 10 minūtēm, rezultāts bija neizšķirts 27:27. Tad uz jauniešu trim neveiksmīgiem uzbrukumiem Stopiņu handbolistes atbildēja ar trim precīziem metieniem un beigās nodrošināja uzvaru 32:29. Uzvarētāju labā 10 vārtus iemeta Elita Ekkerte, pa septiņiem – Lana Nikolajeva un Laura Lielā.

Virslīgas turnīra tabulā Salaspils sporta skola ar septiņām uzvarām un 14 punktiem 11 spēlēs ieņem ceturto vietu – kaut gan tikpat punktu ir vēl divām priekšā esošajām komandām. Savukārt Stopiņu PHK pēc svētdienas panākuma beidzot pakāpusies no pēdējās septītās vietas uz sesto (4 p.).

Atbilstoši čempionāta nolikumam, otrajā posmā klubi sacenšas divos trijniekos (1.-3.un 4.-6.v.), turklāt Latvijas jauniešu izlase sacensībās vairs nepiedalās. Četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram.