Pierīgā Lielajā talkā sakops bērnu laukumus, grābs lapas, lasīs atkritumus, veidos ainavas

(2)
Pierīgā Lielajā talkā sakops bērnu laukumus, grābs lapas, lasīs atkritumus, veidos ainavas Foto: Einārs Binders
2016. gada 21. aprīlis, 7:45

Līdz Lielajai talkai atlikušas divas dienas, un talkas mājaslapā atvērtajā Talku kartē, kur līdz trešdienas vakaram bija pieteiktas 1736 un apstiprinātas 1526 talkas vietas, šodien noslēgsies talkošanas vietu reģistrācija. Informācija Talku kartē liecina, ka arī Pierīgā sestdien notiks intensīvi vides sakopšanas darbi.

Tā, piemēram, Jūrmalā paredzēts talkot 62 vietās, Ķekavas novadā – 38, Ādažu novadā – 25, Carnikavas un Ropažu – attiecīgi 18 un 16 vietās. Mazāk sakopšanai vai labiekārtošanai paredzēto vietu pieteikts citos Pierīgas novados, bet plānoto darbu apraksti liecina, ka tie nav mazāk nozīmīgi kā citviet. Tomēr pieejamā informācija liecina, ka atsevišķos Pierīgas novados pieteiktas vien trīs vai pat neviena talkas vieta.


Jāatzīmē, ka Talku kartē reģistrētās talkas vietas nebūt nav visas, kurās pierīdzinieki sestdien talkos, jo, kā portāls "Apriņķis.lv" uzzināja vairākās Pierīgas pašvaldībās, daļa talkotāju plānotos darbus ir pieteikuši novada talkas koordinatoram, kurš pats organizēs atkritumu maisu piegādi un izvešanu, tāpēc Talku kartē tās neparādās.

Iepazīstoties ar pieteiktajiem darbiem, portāls "Apriņķis.lv" secina, ka joprojām – deviņus gadus pēc akcijas "Lielā talka" sākuma – aktuālākie darbi ir atkritumu vākšana ceļmalās, mežā un citviet. Tomēr redzams, ka talcinieki arvien vairāk piesaka vides un infrastruktūras atjaunošanas darbus.

Piemēram, Ropažu novadā tiks nojaukti vairāki vecie bērnu rotaļu laukumi, atjaunotas smilšukastes un sakopti sporta laukumi. Arī Muceniekos kopā ar patvēruma meklētājiem plānots sakopt sporta laukuma segumu, bet Zaķumuižā notiks jaunu dekoratīvo apstādījumu ierīkošana un pludmaļu sakopšana peldēšanās sezonai.

Visvairāk talkas vietu pieteikts Jūrmalā. Tur gan iedzīvotāji, gan biedrības, gan politiskās partijas, gan pašvaldības darbinieki sakops pagalmus, piekrasti, izpļaus krūmus, demontēs vecās koka laipas un veiks citus pilsētvides uzlabošanas darbus.

Neviena vieta Talku kartē nav pieteikta Sējas un Babītes novadā. Jautājot, kāpēc tā, portāls "Apriņķis.lv" noskaidroja, ka pēc iepriekšējo gadu pieredzes centralizēta talkošana Sējas novadā netiek rīkota, tomēr pašvaldības avīzē ir ievietots aicinājums iedzīvotājiem pievienoties talkošanai Sējas pils parkā, kur talkos pašvaldības komunālās daļas vadītājs.

Savukārt Babītes novada pašvaldībā uzzinājām, ka Babītes novada pašvaldība projektā "Lielā talka" nav iesaistījusies un tas nenotiks arī šogad, taču katru gadu iedzīvotājiem šajā dienā tiek piedāvāts iesaistīties "Sakopšanas darbos", līdz ar to novads tiek sakopts, bet ne zem akcijas "Lielā talka" karoga. Pašvaldība izsniedz pati savus maisus noteiktos izsniegšanas punktos sakopšanas darbu tuvumā. Šogad Babītes novada pašvaldība interesentiem piedāvā sakopt valsts īpašumā esošā Babītes ezera krastus.

Tepat Pierīgā talkos arī Lielās talkas patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš kopā ar Ogres tehnikuma audzēkņiem, tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem, Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem un Ogres bērnudārzu audzēkņiem dabas parkā "Ogres Zilie kalni" izvietos bērnu veidotos putnu būrīšus, labiekārtos teritoriju un stādīs kokus pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

Jāatzīmē, ka sestdien, Lielās talkas dienā, laikapstākļi talciniekus nelutinās. Kā prognozē "Global Forecast System", 23. aprīlī Latvijā joprojām būs vēss laiks, iespējams īslaicīgs lietus un krusa, vietām pērkona negaiss un intensīvi nokrišņi. Lielākā nokrišņu varbūtība būs pēcpusdienā. Gaisa temperatūra saullēktā svārstīsies ap nulli, dažviet gaidāma migla. Saulainajos brīžos pēcpusdienā gaiss iesils līdz +6...+11 grādiem. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu vējš.

Iepriekš:

Lielās talkas koordinatoru konkursa galvenā balva – Inčukalna pamatskolai

Nedēļu pirms Lielās talkas Allažos: atkritumi vairo atkritumus

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Auda @fkauda iesit trīs un uzvar, Super Nova ielaiž trīs un zaudē @KomandaLV #manakomanda aprinkis.lv/sports/item/44… pic.twitter.com/z6ThxHYXeK
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā nodokļu reforma ietekmējusi jūsu ienākumus – saņemat vairāk, mazāk vai tikpat?… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Komentārs. Par "piespiedu brīvprātīgajiem" ziedojumiem aprinkis.lv/component/k2/i…

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
20. aprīlī Valsts policija veikusi bojātā paceļamā basketbola groza konstrukcijas demontāžu Ķekavas sākumskolas sp… twitter.com/i/web/status/9…
NMPdienests
"Ik dienu vidēji 18 skolas vecuma bērni gūst traumas, kuras varēja novērst. Tādēļ vecākiem mājās ar bērniem būtu jā… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
14.aprīlī Mārupē jau trešo gadu tika rīkota darba birža “Dzīvo Mārupē, strādā Mārupē”, kas pulcējusi ievērojamu da… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018