"Auda" trešo reizi sezonā atņem punktu čempioniem, Salaspilij kārtējais zaudējums

Foto – Sanita Ieva Sparāne Foto – Sanita Ieva Sparāne

Latvijas futbola virslīgas turnīra 31.kārtā Ķekavas futbola klubs “Auda” svētdien nospēlēja neizšķirti ar pašreizējiem čempioniem un Eiropas kausos spēlējošajiem RFS futbolistiem, bet sporta kluba “Super Nova”/Salaspils komanda piedzīvoja vēl vienu zaudējumu izbraukuma spēlē pret futbola klubu “Tukums 2000”/”Telms”. Dažādām sekmēm Pierīgas futbola klubi aizvadījuši kārtējās spēles Latvijas pirmajā un otrajā līgā.

“Audu” cīņā pret RFS vadībā 16.minūtē izvirzīja Aleksejs Saveļjevs, turklāt šis bija pirmais viņa komandas vārtu guvums savstarpējās spēlēs šosezon. Pēc pārtraukuma rīdzinieki vēl vairāk palielināja savu jau tā ievērojamo teritoriālo pārsvaru un otrā puslaika vidū panāca izlīdzinājumu. Aizraujošā izskaņā vairākas labas izdevības atgūt vadību pretuzbrukumos bija arī “Audas” futbolistiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās – 1:1.

Šosezon trīs no četrām šo komandu spēlēm beigušās neizšķirti. “Auda” un RFS mērosies spēkiem arī 19.oktobrī paredzētajā Latvijas kausa izcīņas finālā.

“Super Nova”/Salaspils komanda Tukumā zaudētājos nonāca 36.minūtē, kad bumbu savos vārtos ievirzīja Toms Ralfs Šteinbergs, bet 59.minūtē tukumnieki pārsvaru dubultoja un svinēja pelnītu uzvaru 2:0.

Virslīgas turnīra tabulas galvgalā “Valmiera FC” (74 punkti) par pieciem punktiem apsteidz tuvākos sekotājus “Riga FC”. FK “Auda” saglabā stabilu piekto pozīciju (48 p.), bet “Super Nova”/Salaspils futbolistiem ir 18 punktu – tikpat, cik priekšpēdējā vietā esošajam FK “Spartaks” un par trim mazāk nekā astotajā vietā esošajam FK “Metta”.

Trīs spēles Pierīgas stadionos nedēļas nogalē notika Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas turnīrā. Uzvaru laukuma saimnieki svinēja vienīgi Upesciemā, kur futbola skolas “Alberts” komanda ar 2:1 pārspēja tabulā augstāk esošos Grobiņas sporta centra futbolistus. Mājinieku rindās precīzi bija Emīls Evelons un Kristofers Sticenko, kurš uzvaras vārtus iesita kompensācijas laika trešajā minūtē.

Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda mačā pret RFS-2 futbolistiem pirmajā puslaikā ielaida trīs vārtus un piedzīvoja zaudējumu 2:4 (mājinieku ridnās izcēlās Dezire Koiba un Artjoms Troickis). Bet pavisam plāni klājās futbola klubam “Salaspils”, kas spēlē pret “Valmiera FC” otro komandu piedzīvoja sagrāvi 1:10 – goda vārtus mājiniekiem 85.minūtē iesita Roberts Mantrovs.

Sešas kārtas pirms pirmās līgas turnīra beigām pirmo vietu un ceļazīmi uz virslīgu nodrošinājuši futbola skolas “Jelgava” spēlētāji, kuri 20 spēlēs izcīnījuši 18 uzvaras un piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu. “Alberts” 14 komandu konkurencē ieņem sesto pozīciju (34 p. 21 sp.), AFA “Olaine” desmito (19 p. 20 sp.) un FK “Salaspils” vienpadsmito (19 p. 21 sp.).

Latvijas otrās līgas A grupas spēlē futbola klubs “Ķekava/Auda” svētdien ar 6:3 pārspēja Liepājas klubu “Karosta” un panāca turnīra tabulas līderus FK “Beitar” – pa 20 punktiem 9 spēlēs. Pa diviem vārtiem ķekaviešiem guva Ņikita Ivakins un Rūdols Zicāns, pa vieniem – Rihards Gorkšs un Toms Burcevs (11 m).

Iespaidīgu 6:1 uzvaru pār “Staiceles bebriem” svētdien guva Mārupes sporta centra futbolisti, turklāt trīs no sešiem goliem viņi iesita pirmā puslaika pēdējās četrās minūtēs. Pa diviem precīziem sitieniem Kristiāna Korsaka un Pjēra Okendes kontā, pa reizei izcēlās Roberts Lodziņš un Kirils Zaharovs. Tabulā mārupieši pakāpušies uz piekto vietu (9 p. 9 sp.).

B grupā, kurā spēlē astoņas vājākās otrās līgas komandas, Babītes sporta kluba futbolisti sestdien Piņķos ar 2:4 piekāpās futbola klubam “Priekuļi” – mājinieku labā golus iesita Aleksandrs Horoņeko (11 m) un Tigrans Dadamjans. Babītes komandai ir 12 punkti 9 spēlēs un piektā (respektīvi trīspadsmitā) vieta tabulā.

Sezonu Sieviešu 1.līgā uz pozitīvas nots izdevās pabeigt FK “Sigulda” futbolistēm. Zaudējušas 11 no iepriekšējām 12 spēlēm, viņas svētdien pēdējā mačā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar “FC Talsi” vienību. Vārtus guva Sintija Zvaigzne un Linda Stāmere. Izcīnītais punkts gan neļāva pakāptoes no pēdējās 10.vietas turnīra tabulā. Astotajā pozīcijā finišēja RFS/Babītes sporta kluba futbolistes (11 p.).