Olimpiskās dienas 2017 pasākumos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits

(Komentēt)
"Olimpiskās dienas 2017" pasākumos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits Foto: olimpiade.lv
2017. gada 11. jūlijs, 17:30

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā "Olimpiskā diena 2017" šogad notiks 22. septembrī 557 norises vietās visā Latvijā, tostarp teju visos Pierīgas novados. Pasākums kopā pulcēs daudz vairāk dalībnieku nekā pērn, sasniedzot jaunu rekordu – 134 854 dalībnieki no 94 pašvaldībām.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt "Olimpisko dienu", popularizējot olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. "Olimpiskās dienas 2017" pasākumi šogad visā Latvijā notiks 22. septembrī, un tās devīze ir "Sporto svaigā gaisā!", informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

"Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, vēlamies atgādināt par mūsu dabas daudzveidību, tāpēc pasākuma dalībniekus aicināsim izmantot iespējas sportot brīvā dabā," atzīmē LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Apkopojot visus pašvaldību pieteikumus, dalībnieku skaits "Olimpiskās dienas 2017" pasākumos šajā gadā palielināsies par 10 000 un sasniegs gandrīz 135 000 dalībnieku. Pirms gada, "Olimpiskā diena 2016" vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 123 353 dalībnieki 531 norises vietā visā Latvijā.

No Pierīgas pašvaldībām pieteikumu pasākumā iesniegušas teju visas – Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Ikšķiles, Inčukalna, Krimuldas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas un Stopiņu novada pašvaldība, kā arī Jūrmala, liecina informācija LOK mājaslapā.

Vienlaicīgi visās "Olimpiskās dienas 2017" norises vietās valstī pasākums sāksies ar olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi varēs piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos foto, zīmējumu un eseju konkursos, vēsta M. Mālmeisters.

"Olimpiskās dienas 2017" norises vietās programmā tiks popularizēti olimpiskie sporta veidi, idejas un vērtības. Pasākuma dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2017. gada sertifikāti, bet viena labākā komanda pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Ar "Olimpisko dienu 2017" šogad sāksies "Eiropas Sporta nedēļas" pasākumu programma. "Eiropas Sporta nedēļa" norisināsies 23.–30. septembrī. Tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā, un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, norāda M. Mālmeisters.

Plašāka informācija un pasākuma nolikums pieejams LOK mājaslapā www.olimpiade.lv sadaļā "Olimpiskā diena".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ķekavā @Kekavas_novads Kā vērtējat drošības situāciju Ķekavā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/HfTT3wzFWS
aprinkislv
Karikatūra: Ar datoru ja draugos būsi, par dakteri pats sev kļūsi... aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/KU9YVeEhSP
aprinkislv
Mālpilieša ceļojums uz Aļasku aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/jhT169BWLw

Twitter Citi raksta

ugunsdzeseji
Šogad ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt ir steigušies palīgā cilvēkiem, kuriem uz ledus bija notikusi kāda nelaim… twitter.com/i/web/status/9…
Carnikavas_nov
Līdz 22. janvāra plkst. 17.30 ir iespēja iesniegt priekšlikumus pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Vairāk inform… twitter.com/i/web/status/9…
Stopini_Latvia
Šovakar, 19:00, Ulbrokā pulcēsimies 1991. gada janvāra barikāžu notikumu atcerei pic.twitter.com/bIssK7COP2

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018