Salaspils basketbolisti otrreiz pārspēj Mārupi un iekļūst ceturtdaļfinālā; ķekaviešiem sāpīgs zaudējums

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Reģionālās basketbola līgas ceturtdaļfinālā iekļuvuši Salaspils sporta skolas basketbolisti, kuri astotdaļfināla sērijas otrajā spēlē trešdien viesos otrreiz pārspēja Mārupes sporta centra komandu. Nacionālajās basketbola līgā sāpīgu zaudējumu piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”.

Mārupes basketbolistiem pēc zaudējuma 65:70 Salaspilī atbildes mačā bija nepieciešama uzvara, lai turpinātu cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Līdz pirmā puslaika vidum nevienai komandu vērā ņemamu pārsvaru iegūt neizdevās, taču tad salaspilieši pārņēma iniciatīvu un līdz pārtraukumam iekrāja pieklājīgu 49:27 pārsvaru.

Pēc pārtraukuma mājiniekiem reālu izredžu lauzt spēles gaitu un revanšēties faktiski nebija. Lielākoties starpība turējās 20-25 punktu robežās, brīžam pārsniedza pat 30 punktu robežu. Beigu rezultāts 65:92 – Mārupes basketbolistiem zaudējums un sezona galā, bet salaspilieši iekļūst RBL labāko astoņniekā. Uzvarētāju rindās Reinis Otersons izcēlās ar 16 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm, 16 punkti arī Tomasam Bērziņam, bet Kristiānam Pastoram 12 punkti. Mārupiešu sastāvā rezultatīvākie bija Otis Vārna-Uskalis (12), Jēkabs Niedra un Bruno Toms Skulme (pa 11 p.).

Piektdien RBL astotdaļfināla sērijas izšķirošo trešo spēli Jelgavā pret BK “Mitausports” aizvadīs “Ādaži/Carnikava” basketbolisti, bet “Sigulda/Modern house” komanda viesos otrreiz tiksies ar basketbola klubu “Aizkraukle”.

Zaudējumu dramatiskā cīņā pret NBL Rietumu grupas līderiem “Kandava/Anzāģe” basketbolistiem savās mājās piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”. Pirmajā ceturtdaļā ķekavieši veica iespaidīgu 30:8 izrāvienu, bet otrajā vairāk nekā pusi no pārsvara pazaudēja (40:32).

Otrajā puslaikā cīņa turpinājās kā pa viļņiem. Sākumā mājinieki atjaunoja 17 punktu handikapu (63:46), tad ļāva pretiniekiem sevi gandrīz noķert (69:67), piecas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca “plus astoņi” (77:69), drīz pēc tam nonāca zaudētājos (77:78), 78 sekundes līdz beigām atkal bija pārliecinoši priekšā (87:79), taču pamanījās uzvaru izlaist no rokām – 89:89.

Pagarinājuma pirmā puse pagāja līdzīgā cīņā (95:96), taču pēdējās divarpus minūtēs Ķekavas basketbolisti neguva ne punkta un zaudēja 95:107. Elvijs Mičulis laukuma saimniekiem guva 27 punktus, Marts Ričards Ozolinkevičs 23 un Eduards Avotiņš 16 punktus. Ar deviņām uzvarām 17 spēlēs ķekavieši NBL Rietumu grupas tabulā ieņem sesto vietu. Pamatturnīrā viņiem atlicis aizvadīt vēl trīs spēles.