Dzintris Kolāts. Aizgājušās nedēļas neveiksminieku izlase

(Komentēt)
Dzintris Kolāts. Aizgājušās nedēļas neveiksminieku izlase Foto: F64
2017. gada 26. septembris, 7:43

Neveiksminieku vienmēr ir žēl. Pagājušonedēļ kļuva žēl Sandras Veinbergas, Rīgas "Dinamo" un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Minētie saņēma neveiksmju buķeti pilnā komplektā. Tomēr – ja mazliet paanalizē, žēluma pamats izirst jeb, precīzāk sakot, izgaismojas pašu vaina.

Mediju eksperte Sandra Veinberga noņēmās ar basketbolista Kristapa Porziņģa valsts gādātās apdrošināšanas naudas lietderību. Vai to vajadzēja no mūsu (viņas) nodokļiem? Citkārt gluži racionālais jautājums nogrima zvaigznes atbalstītāju sašutuma viļņos un masīvi trāpīja atpakaļ.

Žēl Sandras Veinbergas. Tomēr, autoraprāt, cienījamo mediju zinātnieci neko pārāk neinteresē nedz Porziņģis, nedz nodokļu izlietojums, nedz nabadzīgie lauku skolotāji (vai kas nu kuru reizi tiek ciniski izmantots populistiskam līdzsvaram).

Ir cilvēki, kuriem gan no morālā, gan materiālā viedokļa akūti svarīgi būt viedokļu kaislību fokusā. Un vislabāk tas izdarāms, nostājoties opozīcijā sabiedrības vairākumam. Laba bezmaksas reklāma. Un cietējas oreols virs galvas.

Savukārt sportistiem – tfu, tfu, tfu! – neveiksmju sērija var sākties un neapstāties. Rīgas "Dinamo" pēdējā vietā Kontinentālajā hokeja līgā. Vienpadsmit zaudējumi pēc kārtas!

Grūti vērtēt katra atbildību, tomēr šķiet, ka kluba padomes priekšsēdētājs, eksčekists un biznesmenis Juris Savickis sācis pats personīgi nodarboties ar lietām, par kurām "pašam personīgi" nav ne mazākās sajēgas, bet galminieki, kuriem hokeja spēli tā kā vajadzētu pārzināt, ir par mīkstu vai nav ieinteresēti egocentrisko viszini nolikt pie vietas. Tā nu Rīgas "Dinamo" vilcieniņš ripo lejup saskaņā ar loģiskiem fizikas likumiem.

Valsts prezidentam tika visvairāk. Var salīdzināt ar nožaušanos dubļos. Jaundzimušo nepilsoņu bērnu automātisku iekļaušanu pilsoņos neatbalstīja pat agrākā paša Raimonda Vējoņa Latvijas Zaļā partija. Jau pirms tam ieskanējās un apklusa otrs rosinājums – tautas vēlēts prezidents. Nemaz nerunājam par citām aktivitātēm... It kā viss notiek, bet rezonanses nav. Iniciatīvas paliek bez atbalss.

Grūti summēt iemeslu kopumu, tomēr galvenais – prezidenta neveiksmīgās iniciatīvas nākušas bez situācijas analīzes, risku un ieguvumu izvērtējuma, bez plaši rezonējošām, profesionālām tiešraides debatēm. Tā vienkārši: bammms! – tagad prezidentu vēlēs tauta, vai – bummms! – no otrdienas nepilsoņu bērnu jautājums atrisināts... Tā var kādos autoritāros režīmos, bet pat tad – paralēli rīkojot lielu piekrītošas blēšanas kampaņu.

Žēl prezidenta, bet vēl vairāk žēl mūsu – pārējo. Vai būtu taisnība, ka viņš ir tieši tāds, kādu esam pelnījuši? Vēl jo vairāk – prezidents nevar paziņot, ka vairāk nespēlēsies... Vispār jau var – ierosinot Saeimas atlaišanu. Šķiet, ignorance no politiķu puses balstās pieņēmumā, ka tam Raimonds Vējonis par mīkstu. Autors nebūtu tik pārliecināts. Drīzāk – vēl nav iestājies kritiskās masas brīdis.

Katrā ziņā šonedēļ tas nenotiks, bet mums savukārt nāks jauni žēlojamie. Vēlējums gan būtu – neaizmirst arī pašiem sevi mazliet pažēlot.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ivars Āboliņš: Latvijas Radio šā gada budžets plānots pēc pavisam citiem principiem aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PI67fgqYQQ
aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
Aktuālā informācija par Siguldas un apkaimes slēpošanas trasēm - tourism.sigulda.lv/aktul-informci… pic.twitter.com/XW6oPpiezE
Stopini_Latvia
Janvārī Ulbrokas bibliotēka aicina iepazīt simbolus, zīmes, rakstus un Stopiņu novada tautastērpu… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018