Šogad akcijā Eņģeļi pār Latviju aicinās palīdzēt arī bērniem ar autismu

(Komentēt)
Šogad akcijā "Eņģeļi pār Latviju" aicinās palīdzēt arī bērniem ar autismu Foto: pixabay.com
2017. gada 14. novembris, 11:54

Šogad labdarības akcijas "Eņģeļi pār Latviju" ietvaros, aicinot palīdzēt bērniem ar dažādām smagām saslimšanām, sabiedrība tiks plašāk iepazīstināta arī ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un bērniem, kuru dzīves kvalitāti ietekmē šis klīniskais sindroms.

Ne visas veselības problēmas ir acīmredzamas, un bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) ir dažādas uzvedības grūtības, kas bieži vien tiek iztulkotas kā neaudzinātība vai nemācēšana uzvesties. Taču patiesībā šiem bērniem ikdienā nepieciešama palīdzība, lai viņi varētu pilnvērtīgi attīstīties un iekļauties sabiedrībā.

Šobrīd bērnības autisma cēloņi līdz galam vēl nav zināmi. AST izpaužas ar noteiktu pazīmju un funkcionēšanas īpatnību kopumu, kas katram indivīdam atšķiras, piemēram, ir apgrūtinātas sociālās mijiedarbības un komunikācijas spējas, šaurs interešu loks, rutīna, atkārtojoša uzvedība, biežāka žestu un neverbālās komunikācijas izmantošana, izteikts sensorais jūtīgums un neierasta iztēle, idejas un radošums, informē "AM Latvia" komunikācijas projektu vadītāja Raita Celma.

Kopumā AST var raksturot kā "traucējumu visa mūža garumā, kas ietekmē, kādā veidā persona komunicē ar citiem un redz pasauli sev apkārt" (The National Autistic Society, 2017). Bērniem ar AST diagnozes noteikšana ilgst vidēji divus gadus, un vienīgais veids, kā integrēt šos bērnus sabiedrībā, ir terapija un pedagoģija.

Novembra sākumā bērniem ar AST Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Gaiļezera novietnē tika atklāts autisma kabinets, jo tika secināts, ka ir ļoti ierobežotas iespējas saņemt profesionālu, mūsdienīgu un valsts apmaksātu pakalpojumu. Lai turpinātu veicināt sabiedrībā izpratni par to, kas ir autisms, kā arī sniegtu palīdzību bērniem, kuriem uzstādīta šī diagnoze, akcijas "Eņģeļi pār Latviju" organizatori uzņemas jaunu iniciatīvu, vēsta R. Celma.

""Eņģeļi pār Latviju" ietvaros joprojām turpināsim palīdzēt bērniem ar dažādām veselības problēmām, taču šogad vēlējamies atbalstīt arī bērnus ar AST, nodrošinot savlaicīgu diagnostiku un terapiju. Tas nozīmē, ka apmaksāsim arī tos terapijas veidus, kas ir valsts apmaksāti, bet uz kuriem bērnam ir jāgaida rindā ievērojami ilgāk nekā to ir rekomendējis un nozīmējis ārsts," skaidro Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Latvijā bērnības autisms šobrīd ir reģistrēts 333 bērniem. Ņemot vērā 2017. gada Pasaules Veselības organizācijas datus, kas liecina, ka AST ir 1 no 160 bērniem, visdrīzāk diagnoze skar ievērojami lielāku skaitu bērnu, norāda R. Celma.

LNT, "Norvik" bankas, Bērnu slimnīcas fonda un "Rimi" veidotās labdarības akcijas "Eņģeļi pār Latviju" laikā no 14. novembra ikvienam ir iespēja sniegt palīdzību bērniem:
- ziedojot portālā bsf.lv;
- izmantojot ziedojumu kastītes "Rimi" un "Supernetto" veikalos;
- ziedojot "Mans Rimi" naudas uzkrājumu kioskos vai mājaslapā mansrimi.lv;
- zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro);
- no 28. novembra līdz 4. decembrim "Rimi" un "Supernetto" veikalos būs iespēja iegādāties īpašās akcijas orhidejas – pēc tās noslēguma "Rimi" akcijai ziedos vienu eiro par katru iegādāto orhideju;
- no 5. līdz 31. decembrim sadarbībā ar preču piegādātājiem "Rimi" un "Supernetto" veikalos būs pieejamas īpaši atzīmētas akcijas preces, kuras iegādājoties, daļa pirkuma summa tiks novirzīta akcijai un smagi slimu bērnu ārstēšanai.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018