Francijai, Īrija un Lielbritānijai pāri traucas vētra Eleanora

(Komentēt)
Francijai, Īrija un Lielbritānijai pāri traucas vētra "Eleanora" Foto: twitter.com/tg_autos
3. janvāris, 16:17

Naktī uz trešdienu Īrijai, kā arī atsevišķiem Lielbritānijas un Ziemeļfrancijas apgabaliem pāri traucās vētra "Eleanora", un tās laikā daudzviet applūdušas ielas, sagāzti koki un pārrautas elektrības līnijas.

Vētra skārusi arī Beļģiju un Nīderlandi, kur atcelti aptuveni 200 avioreisi un vilcieni kursē ar samazinātu ātrumu. Piekrastes rajonos vilcienu satiksme apturēta. Piejūras reģionos arī aizliegta automašīnu satiksme pāri tiltiem.

Gatavojoties vētrai, aktivizēta arī Nīderlandes plūdu barjera Ziemeļjūrā.

Francijas Iekšlietu ministrija ziņoja, ka vētras dēļ ievainojumus guvuši deviņi cilvēki, tostarp četri guvuši nopietnas traumas.


Viens cilvēks vētras dēļ savainojies arī Nīderlandē.

Francijas ziemeļos plkst.9 bez elektrības bija 200 000 mājsaimniecību, atzina elektrotīklu uzņēmums "Enedis", norādot, ka atjaunošanas darbos ir iesaistīti 2000 tās darbinieku.

Īrijā elektroapgāde atjaunota 123 000 klientu, bet 27 000 joprojām ir bez elektrības. Ziemeļīrijā bez elektroapgādes palikuši 20 000 māju, vēsta ziņu aģentūra "Press Association".

Dažos Anglijas apvidos bez elektrības palikuši 2500 māju un uzņēmumu, un vētrā nolauzti koki un apgāztas automašīnas aizsprostojušas vairākas šosejas.

Piesardzības nolūkos, lai pasargātu Londonu no iespējamās aplūšanas, aizvērta Temzas barjera.

Īrijā vēja ātrums sasniedzis 43 metrus sekundē (155 kilometrus stundā), un Atlantijas okeāna piekrastes pilsētā Golvejā izraisījušies plūdi.

Francijas dzelzceļa uzņēmums SNCF pavēstīja, ka reģionālā satiksme Normandijā un Elzasā apstājusies. Tālsatiksmes vilcieni kursē normāli.

Strasbūras un Bāzeles-Miluzas lidostas darbojušās ar pārtraukumiem. Parīzes Šarla de Golla lidostā aizkavējušies 60% no izejošajiem reisiem un trešā daļa ienākošo reisu. Daži reisi arī novirzīti uz citām lidostām.

Parīzē spēcīgā vēja dēļ slēgts arī Eifeļa tornis, kā arī visi pilsētas parki, lai krītošie koki vai koku zari nesavainotu cilvēkus.

Francijas jūras satiksmes institūcijas ziņoja, ka Normandijas piekrastē, kur bijuši septiņus metrus augsti viļņi, otrdienas vakarā bīstamā operācijā ar helikoptera iesaistīšanu izglābts burātājs.

Kuģi brīdināti par pamesto jahtu, kuras atrašanās vietu nebija iespējams noteikt.

Vētra skārusi arī Beļģiju. Lai gan vēja ātrums samazinājies, Briselē slēgti vairāki parki un glābšanas dienesti saņēmuši daudzus ziņojumus par nolauztiem kokiem.

Sliktie laikapstākļi traucējuši arī Frankfurtes lidostas un Cīrihes lidostas darbu.

Šveices mediji vēstīja, ka vairākos kantonos bez elektroapgādes palikušas aptuveni 14 000 māju.

"Eleanora", kas ir ceturtā spēcīgā vētra Eiropā kopš decembra, virzās uz Francijas Alpiem un Korsiku.

Meteorologi prognozē, ka vētra skars arī Austriju.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Billes režisore Ināra Kolmane: Man bija svarīgi sajust katru tēlu kā laikmeta liecību aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/o5mKwcotaZ
aprinkislv
Pierīgas novadu turnīrā triumfē Stopiņu @Stopini_Latvia futbolisti. 2.Babīte, 3.Sigulda @sigulda_lv… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
@Maris_Zanders : 16. marts un ar to saistītie viedokļi, kas atkārtojas gadu no gada – gan "pret", gan "par" pusē. G… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
"Baltu rotu" darbnīcā iespējams iepazīties ar latviešu filmas "Nameja gredzens" galveno varoni - meistaru darināt… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
Iznācis 2018.gada marta “Mārupes Vēstis” numurs: ej.uz/pjxb pic.twitter.com/6qILWWePm7
Adazu_novads
Līdz rītdienai, 16.martam, aicinām paust viedokli par “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatv… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018