Valsts kontrole plāno pastāvīgi palielināt sistēmisko revīziju īpatsvaru

(Komentēt)
Valsts kontrole plāno pastāvīgi palielināt sistēmisko revīziju īpatsvaru Foto: arhīvs
10. janvāris, 14:28

Valsts kontrole 2018. gadā turpinās palielināt lietderības un atbilstības revīziju īpatsvaru, veicot sistēmiskas pārbaudes sabiedrības labklājībai un valsts attīstībai svarīgās nozarēs. To vidū būs, piemēram, revīzija par valsts mērķdotācijas izlietojumu pašvaldībās pedagogu atlīdzībai un stipendiju piešķiršanas sistēmu.

Kā vēsta Valsts kontrole, plānots gan izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmas darbības efektivitātes izvērtējums, gan revīzija par Latvijas kibertelpas aizsardzības efektivitāti un finansējuma efektivitāti zemessardzei. Tiks veiktas pārbaudes par Rīgas pilsētas transporta infrastruktūras rekonstrukciju un pašvaldības dotācijām biedrībām un nodibinājumiem. Pastāvīgā revidentu uzraudzībā būs valsts budžeta līdzekļu izlietojums Latvijas valsts simtgades pasākumiem ne tikai šogad, bet arī turpmākajos gados.

"Valsts kontroles mērķis ir noskaidrot un ziņot sabiedrībai, vai rīcība ar valsts, pašvaldību un Eiropas Savienības finanšu līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva. Lietderības revīzijas ļauj vērtēt sarežģītus un sistēmiskus jautājumus dažādās nozarēs un motivē izpildvaru pārskatīt un optimizēt stagnējošas sistēmas," plānoto palielinājumu lietderības revīzijām skaidro valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Labklājības un veselības jomā tiks uzsākta revīzija gan veselības aprūpes sistēmas pārvaldībā, gan vērtēta ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāte, kā arī pabeigta revīzija par sabiedrībā balstīto pakalpojumu ieviešanu.

Transporta nozarē revīzijas tiks sāktas par lielajiem dzelzceļa investīciju projektiem un sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumu un uzskaites sistēmu.

Ekonomikas un finanšu sektorā tiek revidēta būvniecības nozares uzraudzība, energoefektivitātes politika plānotā enerģijas galapatēriņa ietaupījumam, nodokļu atlaižu un atvieglojumu piešķiršanas mērķtiecība. Tiks sākta revīzija par kases aparātu reformas pamatotību.

Savukārt lauksaimniecības nozarē pastiprinātu uzmanību Valsts kontrole pievērsīs valsts un Eiropas Savienības fondu finansējuma piešķiršanai nozares nevalstiskajām organizācijām, kā arī meliorācijas sistēmu apsaimniekošanai.

Tiks uzsākta revīzija arī par civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldības sistēmu plūdu gadījumos, notiesāto personu resocializācijas pasākumiem un pabeigta revīzija par sabiedrisko pasūtījumu medijos.

Tāpat kā līdz šim Valsts kontrole veiks finanšu revīzijas par valsts un pašvaldību budžetu izpildes pārskatiem, saimnieciskā gada pārskatu revīzijas valsts institūcijās un turpinās vērtēt valsts budžeta vadības sistēmas efektivitāti.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018