Valsts kontrole plāno pastāvīgi palielināt sistēmisko revīziju īpatsvaru

(Komentēt)
Valsts kontrole plāno pastāvīgi palielināt sistēmisko revīziju īpatsvaru Foto: arhīvs
10. janvāris, 14:28

Valsts kontrole 2018. gadā turpinās palielināt lietderības un atbilstības revīziju īpatsvaru, veicot sistēmiskas pārbaudes sabiedrības labklājībai un valsts attīstībai svarīgās nozarēs. To vidū būs, piemēram, revīzija par valsts mērķdotācijas izlietojumu pašvaldībās pedagogu atlīdzībai un stipendiju piešķiršanas sistēmu.

Kā vēsta Valsts kontrole, plānots gan izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmas darbības efektivitātes izvērtējums, gan revīzija par Latvijas kibertelpas aizsardzības efektivitāti un finansējuma efektivitāti zemessardzei. Tiks veiktas pārbaudes par Rīgas pilsētas transporta infrastruktūras rekonstrukciju un pašvaldības dotācijām biedrībām un nodibinājumiem. Pastāvīgā revidentu uzraudzībā būs valsts budžeta līdzekļu izlietojums Latvijas valsts simtgades pasākumiem ne tikai šogad, bet arī turpmākajos gados.

"Valsts kontroles mērķis ir noskaidrot un ziņot sabiedrībai, vai rīcība ar valsts, pašvaldību un Eiropas Savienības finanšu līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva. Lietderības revīzijas ļauj vērtēt sarežģītus un sistēmiskus jautājumus dažādās nozarēs un motivē izpildvaru pārskatīt un optimizēt stagnējošas sistēmas," plānoto palielinājumu lietderības revīzijām skaidro valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Labklājības un veselības jomā tiks uzsākta revīzija gan veselības aprūpes sistēmas pārvaldībā, gan vērtēta ārpusģimenes aprūpes sistēmas efektivitāte, kā arī pabeigta revīzija par sabiedrībā balstīto pakalpojumu ieviešanu.

Transporta nozarē revīzijas tiks sāktas par lielajiem dzelzceļa investīciju projektiem un sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumu un uzskaites sistēmu.

Ekonomikas un finanšu sektorā tiek revidēta būvniecības nozares uzraudzība, energoefektivitātes politika plānotā enerģijas galapatēriņa ietaupījumam, nodokļu atlaižu un atvieglojumu piešķiršanas mērķtiecība. Tiks sākta revīzija par kases aparātu reformas pamatotību.

Savukārt lauksaimniecības nozarē pastiprinātu uzmanību Valsts kontrole pievērsīs valsts un Eiropas Savienības fondu finansējuma piešķiršanai nozares nevalstiskajām organizācijām, kā arī meliorācijas sistēmu apsaimniekošanai.

Tiks uzsākta revīzija arī par civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldības sistēmu plūdu gadījumos, notiesāto personu resocializācijas pasākumiem un pabeigta revīzija par sabiedrisko pasūtījumu medijos.

Tāpat kā līdz šim Valsts kontrole veiks finanšu revīzijas par valsts un pašvaldību budžetu izpildes pārskatiem, saimnieciskā gada pārskatu revīzijas valsts institūcijās un turpinās vērtēt valsts budžeta vadības sistēmas efektivitāti.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Misija – skolotājs @Iespejamamisija . Arī Zaķumuižā @Ropazi_Latvia un @MarupesVSK Mārupē @Marupes_novads… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Automašīnu sadursmē Stopiņu novadā @Stopini_Latvia gājis bojā vīrietis aprinkis.lv/sabiedriba/kri…
aprinkislv
Aptauja Stopiņos @Stopini_Latvia . Kā vērtējat iespēju rīkot Dziesmu un deju svētku papildu koncertus?… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas laikā, 2.aprīlī, aicinām uz Ģimeņu dienas aktivitātēm – telpu orientēš… twitter.com/i/web/status/9…
BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018